تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دنگ قسمت هایی از چوب خام و خشن را به همان صورت در کارهای دستی دقیق و بی نظیرش باقی می گذارد، به طور مثال در یکی از آثارش پوست ناهموار چوب را به عنوان ریش یک مرد به کار گرفته است. در یکی دیگر از آثارش هم از آن به عنوان پوششی برای […]

[ad_1]

دنگ قسمت هایی از چوب خام و خشن را به همان صورت در کارهای دستی دقیق و بی نظیرش باقی می گذارد، به طور مثال در یکی از آثارش پوست ناهموار چوب را به عنوان ریش یک مرد به کار گرفته است. در یکی دیگر از آثارش هم از آن به عنوان پوششی برای یک زن زیبا با لبخندی شیطنت آمیز استفاده کرده است.

به گزارش ایلنا، هنرمند ۷۸ ساله به نام «دنگ دائوهنگ» با استفاده از ابزارهای قدیمی زندگی جدیدی به چوب ها می دهد. او با یک تبر کوچک ساده، چاقوی حکاکی و خط کش چوب خام را به تصاویر رویایی شخصیت های داستانی تبدیل می کند که نظر می رسد هریک با عرفان لطیفی نفس می کشند.


دنگ قسمت هایی از چوب خام و خشن را به همان صورت در کارهای دستی دقیق و بی نظیرش باقی می گذارد، به طور مثال در یکی از آثارش پوست ناهموار چوب را به عنوان ریش یک مرد به کار گرفته است. در یکی دیگر از آثارش هم از آن به عنوان پوششی برای یک زن زیبا با لبخندی شیطنت آمیز استفاده کرده است. گاهی هم از پوسته خشن چوب به عنوان قاب بیرونی دور کارش که کنده کاری ظریفش را در بر گرفته استفاده می کند. دنگ در آثارش از تکنیک های چین باستان استفاده می کند که با ظهور روش‌های هنر مدرن به آرامی محو شده‌اند.


باوجودی که محبوبیت این شکل هنری در میان مردم افول کرده است اما او هنوز اعتماد به نفس خود را در سنت منبت کاری حفظ کرده و اعتقاد دارد که این هنر هیچ وقت نمی میرد. این صنعت در گذشته یک سنت مرد محور بوده است با این حال دنگ با هنرجویان خانم تمرین می کند. دنگ با مهارت و تخیلی که دارد و تکنیک های سنتی و ظرافت فوق العاده ای که در کارش استفاده می کند عنوان افتخاری «استاد صنایع دستی» را در استان هوبئی چین به دست آورده است. تعدادی از آثار آرامش بخش این هنرمند را در این مطلب مشاهده می کنید.


resized_615411_597resized_615412_863resized_615413_651resized_615414_900resized_615415_334resized_615416_810

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس