تاریخ انتشار: ۱۹ اسف ۱۳۹۳

هفدهمین اجلاس سراسری مجلس خبرگان رهبری از دقایقی پیش در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی آغاز شد. به گزارش گذارنیوز این اجلاس با ریاست هاشمی شاهرودی برگزار شد قرار است در نشست صبح امروز مجلس خبرگان رهبری، انتخابات رئیس و اعضای هیئت رئیسه جدید این مجلس برگزار شود. اما در این نشست آیت‌الله سیدمحمود […]

هفدهمین اجلاس سراسری مجلس خبرگان رهبری از دقایقی پیش در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

شاهرودی

به گزارش گذارنیوز این اجلاس با ریاست هاشمی شاهرودی برگزار شد قرار است در نشست صبح امروز مجلس خبرگان رهبری، انتخابات رئیس و اعضای هیئت رئیسه جدید این مجلس برگزار شود.
اما در این نشست آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی در نطق پیش از دستور هفدهمین اجلاسیه خبرگان رهبری با اشاره به حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، ‌اظهار کرد: عظمت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن مسئولیت همه به خصوص خواص و نخبگان را سنگین‌تر کرد و باید قدر این ملت را دانست. همه ما در این راه باید به امام (ره) تأسی کنیم که بیش از هر کس این ملت را می‌شناخت و به ‌آنها ایمان داشت.
وی افزود: در برابر این ملت هر کاری جز تلاش بی‌وقفه برای حل مشکلات ناسپاسی است.
وی ادامه داد: قطب‌بندی کردن جامعه و مجادلات بیهوده سیاسی ناسپاسی مضاعف در حق مردم است. ۲۲ بهمن روز نمایش اقتدار ملی بود و برای ما درسی داشت که بارها تجربه ‌کرده‌ایم. باید از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر کنیم که در بیش از ۱۰۰۰ شهر و ۵ هزار روستا با حضور خود خیابان‌ها را پر کردند.
شاهرودی اضافه کرد: در شهرهای سردسیر با وجود سردی هوا و در خوزستان با وجود ریزگردها و آلودگی مردم بازهم به خیابان‌ها آمدند و هر زبان و بیانی در توصیف و تشکر از این همه بصیرت الکن و ناتوان است. هرچه انسان فکر می‌کند تا کلماتی پیدا کند که بتواند با بیانش این حرکت پرشور مردم را تحسین کند باز هم احساس عجز و ناتوانی می‌کند.
وی در ادامه بیان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن برای دشمنان ما هم در حکم آزمایش است. چون منتظرند تأثیر توطئه‌های خود را بسنجند و اندازه بگیرند. آنها ۳۶ سال است که منتظرند در اثر تبلیغات‌شان حضور مردم در خیابان‌ها کاهش پیدا کند. اما مردم هر سال این راهپیمایی را پرشورتر برگزار می‌کنند و امسال هم به لطف خدا یکصدا در دفاع از استقلال، آزادی، ‌پیشرفت و عدالت فریاد سردادند.
شاهرودی با بیان اینکه این حضور مردم یک پیام روشن به دولت‌های زیاده‌خواه مثل آمریکا داد و این پیام در شعار مرگ بر آمریکا برجسته بود، گفت: این واکنش طبیعی ملت ما و هر ملتی است که از تحقیر متنفر است. ملت ما با حضور و حماسه‌آفرینی خود نشان داد که دستش بسته نیست و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین با تسلیت ایام فاطمیه، اظهار کرد: این اولین اجلاسیه خبرگان بعد از رحلت مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی رئیس فقید مجلس خبرگان است که حقیقتاً یک عالم عامل و انقلابی اصیل بود. هرجا انقلاب به او نیاز داشت از شورای انقلاب گرفته تا کمیته‌ها و از نخست‌وزیری تا امامت جمعه و اخیراً ریاست خبرگان و همچنین اداره دانشگاه امام صادق (ع) جان، مال و آبروی خود را هزینه انقلاب کرد.
وی ادامه داد: مرحوم مهدوی کنی متکی به تقوا و بصیرت بود. نه هزینه‌ای به انقلاب وارد کرد و نه انقلاب را هزینه خود کرد. امام (ره) درباره‌اش بارها سخن گفته و رهبر معظم انقلاب او را به عنوان یک عالم دینی و سیاستمدار صدیق تجلیل کرده‌اند. از خداوند متعال برای او علو درجات را خواستاریم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس