تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴

افساد فی‌الارض در جهت اخلال در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری ۱٫۲ میلیارد یورویی، تنها بخشی از اتهامات متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی است.

به گزارش “گذارخبر” به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «م.ش» که نامش به عنوان متهم ردیف دوم در پرونده فساد نفتی مطرح است، خود را استاد دانشگاه لندن، دکترای اقتصاد، متأهل و دارای دو فرزند، دارای تابعیت مضاعف ایرانی – انگلیسی و ساکن انگلیس معرفی کرده است.

وی متولد ۱۳۴۶ است که از تاریخ ۱۷ اسفند سال گذشته در بازداشت به سر می‌برد و در جلسات رسیدگی به دادگاه متهمان فساد نفتی، بابک زنجانی را در دادگاه همراهی می‌کرد.

اتهامات «م.ش» بنا به قرائت کیفرخواست، عبارت است از افساد فی‌الارض در جهت اخلال در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری ۱٫۲ میلیارد یورویی.

همچنین پولشویی و مشارکت در عواید حاصل از جرم به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو و پولشویی و مشارکت در عواید حاصل از کلاهبرداری شرکت نیکو به مبلغ ۷۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو از اتهامات عنوان شده وی در کیفرخواست است.

به موجب ماده ۲ قانون تشدید مجازات مرتکبین به ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری، طبق قانون ۲ مبارزه با پولشویی و بندهای الف و جیم ماده ۱ و ۲ قانون اخلال‌گران نظام اقتصادی و مواد ۵ و ۷ و ۱۳۴ و ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی، دادستانی درخواست محکومیت و مصادره اموال وی را داشته است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس