تاریخ انتشار: ۱۹ ارد ۱۳۹۴

به گفته معاون اجتماعی ناجا، مظنون اصلی حادثه هتل تارا دستگیر شده و اعتراف کرد. به گزارش گذارنیوز معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه متهم پرونده ماجرای مهاباد به جرم خود اعتراف کرده است، گفته که این فرد هیچ جایگاه امنیتی ندارد و یکی از اهالی همان استان است. روز یکشنبه هفته گذشته دختر […]

به گفته معاون اجتماعی ناجا، مظنون اصلی حادثه هتل تارا دستگیر شده و اعتراف کرد.

هتل

به گزارش گذارنیوز معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه متهم پرونده ماجرای مهاباد به جرم خود اعتراف کرده است، گفته که این فرد هیچ جایگاه امنیتی ندارد و یکی از اهالی همان استان است. روز یکشنبه هفته گذشته دختر ۲۸ ساله‌ای از طبقه چهارم هتلی در شهرستان مهاباد که به عنوان مهماندار در آن فعالیت می کرده به پائین پرت می‌شود و در دم جان می بازد اما هنوز چند ساعت از وقوع این حادثه نگذشته که خبرهای جهت‌دار و عجیبی از آن بر روی شبکه های اجتماعی و رسانه‌های معاند ظاهر می شود و این روایتها موضوع را به گونه‌ای با نهادهای امنیتی مرتبط کرده و در قالب بیان جزئیات واقعه، پرت شدن دختر جوان را اقدام به خودکشی او برای فرار از مورد تجاوز قرار گرفتن توسط یک مامور امنیتی عنوان می کند.
تشریح جزئیات واقعه 
از طرفی رادفر معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی می گوید:در روز یکشنبه گذشته ۱۳ اردیبهشت ماه، یکی از بانوان شاغل در هتل تارای مهاباد از طبقه چهارم آن سقوط کرد و متاسفانه در این حادثه جان باخت که این ضایعه را به خانواده آن مرحومه تسلیت گفته و اعلام می‌کنیم که مسئولان آذربایجان غربی و شهرستان مهاباد با جدیت و دقت در حال رسیدگی به ابعاد مختلف این موضوع هستند و در این راستا متهم احتمالی دستگیر شده و دادگستری با دقت تمام موضوع را بررسی می کند.
نحوه ارتباط متوفی و متهم
رادفر با تشریح نحوه ارتباط متهم و قربانی این حادثه اظهار داشت: آنچه روشن است اینکه یک آشنایی قبلی بین این دو وجود داشت و احتمالا آن‌ها قصد ازدواج داشته‌اند به طوریکه متهم، زن قبلی خود را طلاق داده بود، اما بر اساس معاینات پزشکی قانونی بر روی جسد متوفی، هیچ رابطه غیر اخلاقی بین این دو نفر شکل نگرفته است، اما بدلیل نحوه برخورد و دخالت مدیر هتل که خانواده مرحومه را در جریان آشنایی و دیدار این دو در یکی از اتاق‌ها قرار داده بود، مرحومه تلاش کرده تا برای حفظ آبروی خود و روبرو نشدن با مادرش که به دعوت مدیر هتل به این مجموعه دعوت شده بود از اتاقی به اتاق دیگر از طریق بالکن داخل شود که در همین حین سقوط کرده و جان می‌بازد.
اظهار تاسف شهروندان مهابادی از تجمعات غیرقانونی
وی گفت: خانواده متوفی همکاری خوبی با ماموران داشته و نقشی در تهییج جوانان برای تجمع در مقابل هتل نداشتند و اتفاقا شدیداً اصرار دارند که از طریق مراجع قانونی به موضوع رسیدگی شود و مردم مهاباد نیز عمدتاً از اتفاقات روز گذشته ابراز ناخشنودی کرده و اظهار تاسف کرده‌اند چرا که به عینه مشاهده می‌کنند این اتفاقات بر خلاف منافع عمومی ساکنان شهر مهاباد است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی افزود: گرچه اختلالاتی در کمک رسانی تیم‌های امدادی در تجمع روز گذشته صورت گرفت اما با این حال آتش نشانان حتی سه نفر مظنونی که احتمال می‌رود از آتش زنندگان هتل بودند را از طبقه بالای هتل که در آتش گرفتار بودند نجات دادند.
وی افزود: در تجمع فقط ۵ نفر بازداشت شده و با دیگر افراد با شیوه کاملاً ارشادی برخورد شده است اما در صورتی که جرم عده‌ای در این جریان ثابت شود به شدت با آن برخورد می‌شود. 
معاون استاندار همچنین در رابطه با مجروحین تجمع مهاباد نیز گفت: با توجه به وقوع آتش سوزی در هتل، عده ای جلوی ماشین های آتش نشانی را برای ورود به محوطه گرفته بوند و درگیری بین طرفین در محل بوجود آمد که در این درگیری، ۲۵ نفر مجروح شدند که ۷ نفر آنها از ماموران نیروی انتظامی هستند.
۲۵ پیامک رد و بدل شده بین متهم و متوفی
اما حیدری، رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه بررسی ۲۵ پیامک رد و بدل شده بین متهم و متوفی نشان می‌دهد که متهم، متوفی را به اتاقش دعوت کرده است، می گوید: متهم اعلام کرده که چند دقیقه پس از حضور متوفی در اتاق و گفت‌وگوی آن دو با یکدیگر، رییس هتل که متوجه عدم حضور متوفی شده، تلفنی ماجرا را به مادر متوفی اطلاع می‌دهد و مادر متوفی نیز به دخترش زنگ می‌زند که رییس هتل دنبال تو می گردد. پس از این تماس متوفی با یکی از همکارانش تماس می گیرد تا سر و گوشی آب دهد و ماجرا را به وی اطلاع دهد.
پرونده حادثه مهاباد با جدیت در حال پیگیری است
از طرفی عثمان احمدی نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی شواهد و قراین موجود در این پرونده با حساسیت کامل توسط دادستانی در حال بررسی است و تحقیقات لازم در این خصوص انجام می شود.نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده حادثه اخیر مرگ دختر جوان در این شهرستان با جدیت در دستگاههای مرتبط در حال بررسی و پیگیری است. 
وی ضمن دعوت از مردم به خویشتنداری در این زمینه ادامه داد:باید اجازه داد تا این پرونده روال قانونی خود را طی کند چرا که اگر هر کس بخواهد قانون را به اجرا بگذارد، هزینه های زیادی در پی خواهد داشت.
نکات مهم حادثه مهاباد
اما علیرضا رادفر معاون استانداری آذربایجان غربی در توضیح این حادثه مهمترین موارد را اینگونه عنوان می کند:
ـ متهم احتمالی این اتفاق ناگوار هیچ ارتباطی با نهادهای امنیتی نداشته و به عنوان مشاور بخش خصوصی در راستای زمینه سازی برای ارتقای درجه هتل در آنجا حاضر بود.
ـ هیچ تعرضی به این دختر مهابادی صورت نگرفته و این امر طبق معاینه پزشکی قانونی مورد تأیید است و مشکل اخلاقی در این حادثه وجود نداشت.
ـ هیچ خسارتی به اموال مردمی و دولتی به جز هتل که دچار حریق شده، وارد نشده است، دو خودروی آتش گرفته نیز از اموال هتل مهاباد بودند.
ـ در این اتفاقات ۲۵ نفر مجروح شدند که از این تعداد هفت نفر از کارکنان نیروی انتظامی مهاباد بودند. بر خلاف فضاسازی و کشته سازی رسانه‌های معاند از این حادثه، هیچ تیراندازی توسط نیروهای انتظامی صورت نگرفته و این نیرو‌ها تنها با استفاده از روش‌های ضد اغتشاش سعی در متفرق کردن جوانان داشتند.
ـ خانواده دختر مهابادی نقشی در تهییج مردم و جوانان نداشته‌اند و آن‌ها بیشتر به پیگیری این مسأله از راه‌های قانونی تأکید دارند.
ـ بسیاری از عکس‌هایی که در فضای مجازی از این حادثه منتشر شده واقعی نیست و به دیگر اتفاقات در سالهای دور و نزدیک تعلق دارند.

ردپایی از ماموران انتظامی، امنیتی نیست
از سوی دیگر معاون اجتماعی نیروی انتظامی اعلام کرد که رد پایی از حضور ماموران انتظامی – امنیتی در پرونده حادثه مهاباد وجود ندارد.
سردار منتظر المهدی معاون اجتماعی ناجا گفته که در این حادثه تعدادی مجروح شدند اما هیچ کشته‌ای بر جای نمانده است.هیچ رد پایی از حضور ماموران انتظامی – امنیتی در این پرونده وجود ندارد،مظنون اصلی که از اهالی همان استان است، دستگیر شده و اعتراف کرده است.معاون اجتماعی نیروی انتظامی تاکید کرد:همچنین تعدادی مظنون نیز در خصوص حادثه آتش سوزی دستگیر شده‌اند.
متهم پرونده ماجرای مهاباد به جرم خود اعتراف کرد
همچنین سردار منتظر المهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه متهم پرونده ماجرای مهاباد به جرم خود اعتراف کرده است، اعلام کرد: این فرد هیچ جایگاه امنیتی ندارد و یکی از اهالی همان استان است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس