تاریخ انتشار: ۲۵ ارد ۱۳۹۴

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در تحلیلی نوشت: متحدان عرب آمریکا احتمالا از توافق هسته ای با ایران حمایت می کنند. به گزارش گذارنیوز کارول لی و جی سولومون در تحلیلی برای این روزنامه آمریکایی نوشتند: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در نشیت کمپ دیوید حمایت نظامی از کشورهای متحد عرب را تقویت کرد تا […]

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در تحلیلی نوشت: متحدان عرب آمریکا احتمالا از توافق هسته ای با ایران حمایت می کنند.

وال استریت ژورنال

به گزارش گذارنیوز کارول لی و جی سولومون در تحلیلی برای این روزنامه آمریکایی نوشتند: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در نشیت کمپ دیوید حمایت نظامی از کشورهای متحد عرب را تقویت کرد تا بتواند حمایت آنها را از توافق هسته ای با ایران به دست آورد. هر چند این کشورهای عرب به شدت درباره تبعات امنیتی احتمالی این توافق به شدت نگران هستند.
هر چند غیبت معنادار ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی،‌در نشست کمپ دیوید درجه اهمیت نتایج به دست آمده را تضعیف کرد. او هفته گذشته، چند ساعت پیش از عزیمیت به واشنگتن، سفر خود را لغو کرد.
در زمان برگزاری نشست کمپ دیوید و در حالی که اوباما در تلاش برای جلب حمایت دولت های عربی بود، ایران در اقدامی تحریک کننده به یک کشتی سنگاپوری آتش گشود. مقامات عرب در حاشیه نشست کمپ دیوید خواستار مواخذه ایران شدند. عادل جبیر، وزیر خارجه عربستان، این اقدام ایران را نقض حقوق بین الملل توصیف کرد و اظهار داشت، ایرانی ها نباید اجازه داشته باشند به چنین کارهایی دست بزنند و این کار به هر دلیلی انجام شده است، نباید تکرار شود.
مقامات آمریکایی که در نشست کمپ دیوید حضور داشته اند، می گویند آمریکا از مقامات عرب خواسته است به دنبال مسابقه فناوری تسلیحاتی با ایران نباشند و از رقابت تسلیحاتی در منطقه خودداری کنند.
بن رودس، مشاور امنیت ملی دولت اوباما، اظهار داشت،‌ایران یک مدل و الگو نیست که کشورهای دیگر بخواهند از آن پیروی کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس