تاریخ انتشار: ۰۸ آبا ۱۳۹۴

مسئول پیگیری پرونده بابک زنجانی در وزارت نفت گفت: میزان بدهی بابک زنجانی به مجموعه وزارت نفت ۲ میلیارد و ۶۶ میلیون یورو بوده است که براساس آخرین آمار و با توجه به خسارت در پرداخت این رقم ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو برآورد می شود.

به گزارش “گذارخبر”   عبدالرحمن بوشهری روز جمعه، افزود: رقم ابتدایی بدهی بابک زنجانی به مجموعه نفت ۲ میلیارد و ۶۶ میلیون یورو بوده که با توجه به تعهدات خودش در قرارداد، تعهد خسارت پرداخت به او تعلق می گیرد و مبلغ بدهی وی براساس آخرین آمار ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو برآورد می شود.
مشاور وزیر نفت از اتلاف وقت بابک زنجانی در پرداخت بدهی خبر داده است و گفت: این فرد چه قبل از بازداشت و چه حین بازداشت به نظرمیرسد مرتب دارد اتلاف وقت و مسیر کار را طولانی می کند.
بوشهری درمورد دلیل اتلاف وقت میلیاردر نفتی، افزود: او با همین اتلاف وقت و با همین ترفندهای به کار برده شده توانست یک سال تا قبل از بازداشت این بازی را طی کند و الان نیز دوباره این بازی را می خواهد ادامه دهد و به اصطلاح معروف با این کار ‘ مملکت را سر کار می گذارد’ و می گوید پول را پرداخت می کند در حالی که پولی نیست.
مسئول پیگیری پرونده بابک زنجانی خاطرنشان کرد: ما اعلام کردیم اگر بابک زنجانی دارایی و پول خارج از کشور خود را اگر به ما یا وزارت نفت اعلام نمی کند حداقل به ریاست قوه قضاییه و دادگاه اعلام کند که این پول کجا و در کدام بانک است و بعد از آن بانک مرکزی استعلام بگیرد آیا این پول ها اصلا وجود دارد یا نه تا بتوان در خصوص جابجایی آن تصمیمی گرفت.
به گزارش ایرنا، تاکنون سه جلسه از رسیدگی به پرونده بابک زنجانی میلیاردر نفتی و دو متهم دیگر این پرونده به نام های «م.ش» و «ح.ف.ه» به ترتیب در تاریخ ۱۱، ۱۲ و ۱۳ مهرماه به صورت علنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار و در این سه جلسه کیفرخواست ۲۳۸ صفحه ای متهمان توسط نماینده دادستان قرائت شد.
فردا شنبه نهم آبان ماه چهارمین جلسه رسیدگی به این پرونده است و طبق روال دادگاه، این جلسه به طرح شکایت شکات اختصاص دارد.
مشروح این گفت و گوی تفصیلی متعاقبا درهمین خبرگزاری انتشار خواهد یافت.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس