تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در یکصد و سیزدهمین جلسه اعضای اصلی این ستاد که با حضور دستگاه های عضو برگزار شد، از اولویت مبارزه پیشگیرانه در برخورد با قاچاق در سطح عرضه خبر داد. به گزارش اقتصاد پنهان، یکصد و سیزدهمین جلسه اعضای اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق […]

[ad_1]

مبارزه پیشگیرانه در اولویت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در یکصد و سیزدهمین جلسه اعضای اصلی این ستاد که با حضور دستگاه های عضو برگزار شد، از اولویت مبارزه پیشگیرانه در برخورد با قاچاق در سطح عرضه خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، یکصد و سیزدهمین جلسه اعضای اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور دستگاه های عضو ستاد، به بررسی برنامه اجرایی پیشگیری و تشدید مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه، اختصاص داشت.

در این جلسه حقیقی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص امحا، فروش و صادرات مجدد کالاهای قاچاق موجود در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، افزود: در این رابطه در برنامه کمیته حقوقی ماموریت‌های جدیدی تعریف شده تا آیین‌نامه‌های جدید به سرعت عملیاتی و اجرا شود.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه برخورد با کالای قاچاق در سطح عرضه مبارزه نرم را می‌طلبد، گفت: اقدامات اجرایی در این حوزه شکل پیشگیرانه خواهد داشت و تنها پس از اجرای تمام راه‌های پیشگیری، مبارزه وارد مرحله مقابله‌ای خواهد شد.

در این جلسه خسروتاج، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه، به ارائه برنامه اجرایی پیشگیری و تشدید مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه پرداخت، و گفت: هدف این برنامه، شفاف‌سازی گردش کالاهای خارجی  و مبارزه با قاچاق در سطح عرضه است.

وی انضباط بخشی به عرضه کالاهای خارجی در سطح عرضه را یکی از راهبرد های موثر در رسیدن به این هدف عنوان کرد و افزود: باید ریسک عرضه کالای قاچاق در بازار را افزایش داد که این امر با مشارکت و مسئولیت‌پذیری دستگاه‌ها، اتحادیه‌ها و اصناف میسر خواهد شد.

خسروتاج، با مهم برشمردن نقش مشارکت‌های مردمی برای پیشگیری از ورود، خرید و فروش کالای قاچاق در بازار، گفت: استفاده از فناوری‌های نوین و استقرار سامانه های الکترونیکی گام مؤثری در راه نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه خواهد بود.

در ادامه یکصد و سیزدهمین جلسه اعضای اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اعضا به بیان نظرات خود در رابطه با برنامه اجرایی پیشگیری و تشدید مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه و بررسی موضوع پرداختند.

[ad_2]

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس