تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مسکو و تهران برحفظ آتش بس در سوریه و مبارزه سازش ناپذیر با داعش و جبهه النصره تاکید کردند. به گزارش ایلنا، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای پس از مذاکرات میخاییل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه روسیه و نماینده رییس جمهور در امور خاورمیانه و آفریقا با مقام‌های ارشد وزارت امور خارجه ایران […]

[ad_1]

مسکو و تهران برحفظ آتش بس در سوریه و مبارزه سازش ناپذیر با داعش و جبهه النصره تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای پس از مذاکرات میخاییل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه روسیه و نماینده رییس جمهور در امور خاورمیانه و آفریقا با مقام‌های ارشد وزارت امور خارجه ایران در تهران بیانیه‌ای صادر کرد.


در این بیانیه آمده است: دو طرف یادآور شده‌‌اند که تنها راه‌ موثر برای حل بحران طولانی سوریه، راه حل برآمده از اطلاعیه رسمی ژنو در ۳۰ ژوییه ۲۰۱۲ و تصمیم‌های گروه بین‌المللی حمایت از سوریه است.


وزارت امور خارجه روسیه هم‌چنین آورده است: در این ارتباط، دو طرف تاکید کردند که استفان دی‌‌میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه باید تلاش‌های خود برای فراهم کردن مقدمات مذاکرات موثر سوری-سوری در ژنو بدون هیچ‌گونه پیش‌شرط در اسرع وقت افزایش دهد.


در این بیانیه همچنین گفته شده است که تهران و مسکو بر تقویت سیستم توقف مخاصمات در سوریه با عدم اجماع و مصالحه برای مبارزه علیه داعش، جبهه النصره -جبهه الشام فعلی- و دیگر گروه‌های تروریستی که شامل آتش‌بس نیستند، تاکید شد.


بنابر اعلام وزارت امورخارجه روسیه رایزنی‌ها میان تهران و مسکو نشان داد که دو طرف در تعمیق روابط میان وزیران امور خارجه ایران و روسیه در خصوص مسائل خاورمیانه منافع مشترک دارند.


بوگدانف همچنین از احتمال انجام رایزنی‌هایی با حضور ایران- روسیه – ترکیه برایمسائل منطقه‌ای خبر داد و گفت: گزینه برگزاری نشست‌های سه جانبه میان ایران – ترکیه – روسیه مورد بحث قرار گرفت، به شرطی که طرف ترک از خود تمایل نشان دهد.


این مقام بلندپایه روس افزود: این دقیقا همان چیزی است که ما در زمان خود به شکلی سه‌جانبه میان ایران، روسیه و سوریه گفت‌وگوهایی را انجام دادیم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس