تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: مبارزه با مواد مخدر با سیم‌خاردار کشیدن و حفر کانال به دور کشور و اقدامات فیزیکی امکان‌پذیر نیست و یک کار فرهنگی و نرم‌افزاری نیاز دارد. به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سردار علی مویدی در مراسم آیین تودیع و معارفه دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر […]

[ad_1]

قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: مبارزه با مواد مخدر با سیم‌خاردار کشیدن و حفر کانال به دور کشور و اقدامات فیزیکی امکان‌پذیر نیست و یک کار فرهنگی و نرم‌افزاری نیاز دارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سردار علی مویدی در مراسم آیین تودیع و معارفه دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان قزوین اظهار کرد: بحث اعتیاد در دنیا به‌عنوان یک سونامی و تهدید جهانی محسوب می‌شود و هیچ نقطه و جزیره‌ای از این بلای خانه‌مان سوز در امان نیست.

وی اعلام کرد: ۳۰۰ میلیون نفر در دنیا مبتلا به اعتیاد و مواد مخدر هستند و کانون تولید مواد مخدر کشور افغانستان و در نزدیکی ایران است و این نزدیکی مشکلات کشورمان را بیش‌از پیش کرده است.

قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در ادامه به اثرات سوء روان‌گردان‌ها اشاره کرد و افزود: روان‌گردان‌ها که در سال‌های اخیر رواج بیشتری پیداکرده است مشکلات را پیچیده‌تر کرده است.

وی گفت: مبارزه با مواد مخدر امروز به‌عنوان یک اولویت در دستور کار جمهوری اسلامی قرارگرفته است.

مویدی به وضعیت مطلوب استان قزوین در امر مبارزه با مواد مخدر اشاره و تصریح کرد: موقعیت استان قزوین به لحاظ صنعتی بودن و شرایط جغرافیایی تهدیدهای خاصی را متوجه این استان کرده است.

وی تصریح کرد: آمار اعتیاد در کشور ۲٫۶۵ درصد است، درحالی‌که این آمار در استان به ۱٫۹۵ درصد رسیده است که این آمار نشان‌دهنده این است که استان قزوین نسبت به سایر استان‌ها از آلودگی به مواد مخدر و اعتیاد کمتری برخوردار است.

قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بازدارندگی و پیشگیری را تنها راه عملی مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: در جهت کاهش اثرات سوء اعتیاد پیشگیری کردن بهتر است و تمرکز روی پیشگیری از طریق خانواده، مدرسه و جامعه خواهد بود.

وی از اقدامات استاندار قزوین قدردانی کرد و افزود: تمرکز بر روی پیشگیری، درمان و اشتغال‌زایی در استان قزوین در کشور بی‌نظیر بوده و در نظر داریم برنامه‌های این استان را به‌عنوان مدلی برای کشور ارائه دهیم.

مویدی تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر از طریق مقابله در کف خیابان و نیروی انتظامی غیرممکن است زیرا مبارزه با مواد مخدر یک علم است و باید به‌صورت علمی با آن برخورد شود.

همچنین مختار کرمی، دبیر اسبق ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گزارشی از عملکرد این ستاد ارائه داد و گفت: در استان ۱۱۵ مرکز  MMT  و ۲۲ مرکز میان‌مدت و کمپ ترک اعتیاد وجود دارد که ۳۸۰۰ نفر تحت پوشش این کمپ‌ها قرار دارند در این میان ۳۵۰ نفر را بانوان و بقیه را مردان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: در ۵ ماهه اول سال ۹۵ حدود ۷۰ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر را در استان شاهد بودیم و ۸۰ هزار نفر تحت پوشش برنامه‌های پیشگیرانه قرار دارند و همچنین برنامه معرفی معتادان پس از بهبودی به کارآفرینان در دستور کار قرار دارد.

در این مراسم که فریدون همتی استاندار قزوین، ایوب رحیمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و تعدادی از فرمانداران و مدیران دستگاه‌های استان حضور داشتند از تلاش‌ها و فعالیت‌های مختار کرمی تقدیر و اردشیر صفاپور به‌عنوان دبیر جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر معرفی شد.انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس