تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴

قرار است در این طرح مناطق پرجمعیت آفریقا و جنوب صحرای بزرگ، تحت پوشش اینترنت ماهواره ای قرار بگیرند. این ماهواره می تواند برای ۱۴ کشور آفریقایی اینترنت فراهم کند.

به گزارش “گذارخبر” به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، فیس بوک قصد دارد ماهواره به فضا بفرستد تا به این وسیله تا سال ۲۰۱۶ برای همه مناطق کم توسعه و توسعه نیافته در آفریقا، اینترنت فراهم شود.

مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک با اعلام جزئیات این طرح گفت: فیس بوک این طرح خود را از نیمه سال آینده میلادی و با استفاده از ماهواره  “AMOS-6” وابسته به شرکت سبیس کوم آغاز خواهد کرد.

قرار است در این طرح مناطق پرجمعیت آفریقا و جنوب صحرای بزرگ، تحت پوشش اینترنت ماهواره ای قرار بگیرند. این ماهواره می تواند برای ۱۴ کشور آفریقایی اینترنت فراهم کند.

این اقدام بخشی از طرح بزرگ فیسبوک به نام “internet.org” است.
“کریس دانلیز” رییس طرح “internet.org” گقت: مهمترین وظیفه فیس بوک این است که ” اینترنت را به سراسر جهان برساند و ما بر این عقیده ایم که ماهواره ها نقش مهمی در برابر از بین بردن مشکلات مربوط به اتصال ساکنان آفریقا به اینترنت دارند.

وی افزود: شرکت فیسبوک به دنبال برقراری ارتباط با شرکت یوتلست فرانسه برای راه اندازی ماهواره “AMOS-6” است تا از این طریق بتواند فرصت جدیدی برای اتصال مناطق دورافتاده به اینترنت فراهم کند.

این طرح باعث ایجاد واکنش های منفی نیز شده است. منتقدان می گویند این طرح باعث می شود در اینترنتی ماهواره ای فیس بوک، برای این سایت و شرکایش امکانات ویژه ای فراهم شود.

شرکت یوتلست فرانسه که در زمینه پوشش دهی ماهواره برای اکثر نقاط اروپا و روسیه فعالیت می کند نیز گفته است که در نظر دارد برای تسهیل روند ارتباط اینترنتی مناطق دورافتاده آفریقا به اینترنت، دفتر جدیدی در لندن افتتاح کند.

شرکت فیسبوک پیش از این اعلام کرده بود که  قصد دارد از هواپیماهای بدون سرنشین برای ارتباط مناطق دورافتاده به اینترنت استفاده کند.
فیسبوک آزمایش این نوع فناوری را آغاز کرده است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس