تاریخ انتشار: ۱۷ خرد ۱۳۹۵
جهانگیری:

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه راه اندازی تولید داخلی و احیاء واحدهای راکد و نیمه فعال، اراده ای ملی است گفت: اگر مسئولی در هر دستگاه اعم از اجرایی یا بانکی بخواهد در این مسیر مانع‌تراشی کند،به معنای اخلال در اجرای اقتصاد مقاومتی است و باید مسئولیت خود را به دیگری واگذار کند.

به گزارش “گذارنیوز” اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز- دوشنبه- با بیان این مطلب افزود:راه اندازی تولید داخلی و احیاء واحدهای راکد و نیمه فعال از سوی مقام معظم رهبری و رییس جمهور مورد تاکید قرار گرفته است.
جهانگیری در این جلسه با اشاره به برنامه دولت برای شناسایی و به حرکت درآوردن واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد در سطح کشور، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید این برنامه را با جدیت پیگیری کند تا شاهد تحقق هدفگذاری انجام شده یعنی احیاء دست کم ۷ هزار و پانصد واحد تولیدی در سطح کشور باشیم.
معاون اول رئیس جمهوری همچنین با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی که به بانکهای عامل ابلاغ و بر ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد تاکید شده است، افزود: دستورالعمل لازم از سوی بانک مرکزی به بانکهای عامل ابلاغ شده تا واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد که قادر به احیاء و راه اندازی مجدد هستند، بتوانند از امکاناتی نظیر سرمایه درگردش و تسهیلات برخوردار شوند که البته اجرای این مهم نیازمند پیگیری مجدانه است.
جهانگیری با یادآوری برگزاری مستمر جلسات مربوط به طرح اصلاح نظام بانکی، خاطرنشان کرد: امیدوارم این طرح هرچه زودتر نهایی و ابلاغ شود تا بتوانیم شاهد اصلاح نواقص و رفع مشکلات فعلی در نظام بانکی کشور باشیم.
جهانگیری همچنین با اشاره به گزارش دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از روند اجرای مصوبات ستاد و پیگیری عملکرد دستگاههای اجرایی در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی، از دکتر دژپسند دبیر ستاد و دکتر ویسه معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رییس جمهور خواست، عملکرد و میزان پیشرفت برنامه های اقتصاد مقاومتی مرتبط با دستگاههای اجرایی را به صورت مستمر رصد کنند تا با اجرای هرچه دقیق تر این برنامه ها، شاهد آثار مثبت عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در کشور باشیم.
معاون اول رئیس جمهوری توسعه صادرات را یکی از برنامه های اصلی دولت و نیز یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: باید وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی، بسته ای که برای حمایت از توسعه صادرات تدوین و ابلاغ شده است را پیگیری و دستگاهها تعهدات اعلام شده را بموقع انجام دهند.
معاون اول رییس جمهوری همچنین با تاکید بر لزوم تمرکز ویژه بر کشورهایی که هدف اصلی صادرات غیرنفتی ایران هستند، گفت: باید با استفاده از تجربیات موفق سایر کشورها در زمینه صادرات غیرنفتی و نیز استفاده از توان بخش خصوصی، حداکثر بهره مندی را از فرصت های پسابرجام برای افزایش صادرات غیرنفتی کشور داشته باشیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس