تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناسان معتقدند ماسک‌های پارچه‌ای ارزان قیمت که به طور معمول در مناطق آلوده مورد استفاده قرار می‌گیرند در برابر تاثیرات مضر آلودگی هوا نقش حفاظتی ندارند. به گزارش ایسنا، در این بررسی تاکید شد ماسک‌های پارچه‌ای ارزان قیمت که در مناطق آلوده در آسیا و جنوب شرق آسیا مورد استفاده عموم مردم قرار می‌گیرند […]

[ad_1]

کارشناسان معتقدند ماسک‌های پارچه‌ای ارزان قیمت که به طور معمول در مناطق آلوده مورد استفاده قرار می‌گیرند در برابر تاثیرات مضر آلودگی هوا نقش حفاظتی ندارند.

به گزارش ایسنا، در این بررسی تاکید شد ماسک‌های پارچه‌ای ارزان قیمت که در مناطق آلوده در آسیا و جنوب شرق آسیا مورد استفاده عموم مردم قرار می‌گیرند نمی‌تواند از افراد در برابر تاثیرات زیان‌بار آلودگی هوا محافظت کند.

“ریچارد پلتی‌یر” از دانشگاه ماساچوست گفت: این ماسک‌های پارچه‌ای در مقایسه با ماسک‌های بهداشتی استاندارد، عملکرد ضعیف‌تری دارند و برای سلامت عمومی خطرزا هستند.

در این بررسی چندین سری آزمایش روی انواع مختلفی از ماسک‌ها انجام گرفت و مشخص شد ماسک‌های پارچه‌ای فیلتردار بهترین کارآیی را برای حفاظت در برابر آلودگی هوا دارند و با کاهش ۸۰ تا ۹۰ درصدی ذرات مصنوعی همراه هستند.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، همچنین مشخص شد ماسک‌های پارچه‌ای ساده در مقابله با آلاینده‌های درشت‌تر تاثیر دارند اما نمی‌توانند به خوبی مانع عبور ذرات ریزتر شوند. این در حالیست که ذرات و معلق ریز به مراتب تاثیرات مضرتر و مخرب‌تری بر ریه‌ها دارند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس