تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کارگزاران نظام در قوای سه‌گانه و بخش‌های خصوصی و تعاونی باید در جهت ایجاد و توسعه فضای کسب و کار برای مردان و ایجاد بسترهای اجتماعی برای زنان انجام وظیفه کنند. حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مازنی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: تمام وجوه مربوط به خانواده از جمله نقش‌های […]

[ad_1]

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کارگزاران نظام در قوای سه‌گانه و بخش‌های خصوصی و تعاونی باید در جهت ایجاد و توسعه فضای کسب و کار برای مردان و ایجاد بسترهای اجتماعی برای زنان انجام وظیفه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مازنی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: تمام وجوه مربوط به خانواده از جمله نقش‌های متفاوت مردان و زنان در سیاست‌های کلی، مدنظر مقام معظم رهبری بوده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به بند ۱۲ سیاست‌های کلی خانواده، گفت:‌ آنچه از این بند سیاست‌های کلی استنباط می‌شود هارمونی کل خانواده و ایفای وظیفه ارکان خانواده در نقش‌های پدری، مادری، همسری و والدی مخصوصا مسئولیت‌های ویژه‌ای که برای مردان تعیین شده، است. اگر مردان و زنان در تقسیم کار ترسیم شده به درستی ایفای نقش کنند یعنی زنان نقش همسری و مادری و حفظ آرامش و امنیت خانواده و مردان کار و تلاش و فعالیت‌های اقتصادی را در اولویت قرار دهند قطعا  آرامشی که جامعه و فرزندان چنین خانواده‌هایی نیاز خواهند داشت، ایجاد خواهد شد.

وی در عین حال با اشاره به بندهای سیاست‌های کلی خانواده مربوط به نقش‌های اجتماعی زنان گفت: تاکید مقام معظم رهبری بر کرامت همسری، نقش مادری و خانه‌داری زنان به معنای غفلت و بی‌توجهی به نقش اجتماعی و عدم حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی نیست؛ به بیان دیگر در سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری مرد خانواده باید کمک کند تا زن در کانون خانواده بتواند نقش همسری و مادری خود را در بهترین و بالاترین کیفیت ایفا کنند و در عین حال زنان باید به گونه‌ای عمل کنند تا مردان بتوانند در ایفای نقش اقتصادی با خیال آسوده انجام وظیفه کند.

ناظر مجلس در ستاد امر به معروف و نهی از منکر تاکید بر ایفای نقش مردان در حوزه‌های اقتصادی را به معنای  حضور نداشتن زنان در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ندانست و خاطرنشان کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر کرامت همسری، ایفای نقش مادری و خانه‌داری زنان هرگز به معنای هم دوشادوش نبودن زنان با مردان در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نیست؛ بلکه به این تاکید به مفهوم اولویت‌دار بودن نقش مادری و همسری برای زنان است.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اگر فعالیت اجتماعی و اقتصادی برای زنان تعریف می‌شود این فعالیت‌ها هرگز نباید اولویت همسر بودن و مادر بودن را تحت‌الشعاع قرار دهند. با لحاظ این اولویت مهم است که در ادارات و شرکت‌های دولتی و غیردولتی برای زنان امتیازات ویژه‌ای همچون مرخصی دوران بارداری یا ساعات شیردهی و امثالهم پیش‌بینی شده است.

حجت‌الاسلام مازنی با اشاره به دیدگاه غرب درباره  زن و فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی زنان، گفت: در فرهنگ غرب به این بهانه که می‌خواهند بین زنان و مردان تساوی برقرار کنند، هویت مادری و همسری را از زنان خود سلب کرده‌اند؛ در حالی که تعالیم قرآنی علاوه بر اعتقاد به شانه به شانه بودن زنان با مردان در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اما اولویت مادر بودن و همسر بودن زنان را مورد تاکید قرار داده و در اولویت می‌داند؛ به معنای دیگر شارع مقدس در عین اعتقاد به حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی، نقش مادری و همسری زنان در خانواده را فراموش نمی‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس