تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۴

دو روز گذشته پیامک هایی با شماره «Razmayesh» به صورت عمومی ارسال شده و در آن اطلاعاتی درباره برگزاری رزمایش ثارالله منتقل می شد؛ اما ماجرای آن پیامک ها چه بود؟

به گزارش “گذار” برای پاسخ به این سوال روزنامه اعتماد گفت و گویی با سردار شعبانی، معاون عملیات قرارگاه ثارالله (ع) تهران و سخنگوی رزمایش اقتدار ثارالله انجام داده و طی آن شعبانی علاوه بر توضیحاتی درباره چگونگی برگزاری همایش، دلایلی برای ارسال پیامک همگانی نیز مطرح کرده که اهم آن در ادامه می آید:

** {این پیامک ها} به همه مردم {ارسال می شود}. هدف ما از اینکه پیامی را اعلام کنیم این است که هرکس از این طریق با ما ارتباط برقرار کند ما متوجه می‌شویم که علاقه‌مند است و ما از وی می‌خواهیم که به شبکه بیاید. اگر آمد در آینده پیام‌ها را تنها به همان افرادی که قابلیت و آمادگی برقراری ارتباط را دارند ارسال می‌کنیم.

** ما شماره اعلام می‌کنیم که هر فردی علاقه‌مند است و اطلاعاتی هم دارد به ما وصل می‌شود. ما در زمان جنگ از مردم به گونه‌ای دیگر استفاده می‌کردیم اما الان از طریق اطلاع‌رسانی برای امنیت پایدار و اطمینان‌بخش استفاده می‌کنیم.

** ما معتقدیم که امنیت پایدار یعنی امنیت مردمی. یعنی هرکس در هرکجا هست به عنوان یک ایرانی مسوولیت دارد بر امنیت و سرنوشتی که بر او است آگاه شود. یکی از کارهای ما در بحث آمادگی‌های مردم این است که از طریق ارتباطات نو، به آنان آموزش دهیم. آن هم در مورد نیازمندی‌هایی که مردم در مقابله با هر حرکت غیرمنتظره می‌توانند داشته باشند. یکی از این سیستم‌های آموزشی موبایل است. این ارتباطات به طور رسمی از شبکه‌ای که شما می‌بینید موبایل است، دو شبکه دیگر هم هست که از روز پنجشنبه که مردم همه مطلع می‌شوند خبر آن هم اعلام شود.

** یکی از مولفه‌های ارزیابی آمادگی‌های رزم نیز همین فراخوانی است. لذا یک حرکت اتفاقی و تصادفی نیست. ما لایه‌های عمیقی را برای این کار طراحی و پیش‌بینی کرده‌ایم. جذب، سازماندهی، آموزش و تمرین. در روز چهارشنبه ساعت ١۴ پیام رمزی به همه رده‌ها داده شد که به شبکه‌ها رفت و به پایگاه‌های مقاومت فراخوان شد.

** یکی از کارهایی که در این رزمایش به نمایش گذاشته می‌شود موضوع بسیج مردمی با ارتباطات چند لایه امن و نفوذناپذیر است. در واقع ما شبکه‌ای داریم که به صورت رادیویی- دیجیتالی و خطوط وی‌ای پی قابلیتی را از خود نشان می‌دهد. این ارتباط امن و مستمر می‌تواند شرایطی را داشته باشد که اگر ما در موقعیت‌های خاص نیروهای خود را فراخوان دادیم، آنها از آمادگی کامل برخوردار باشند. فراخوانی به معنای یک حرکت تاکتیکی بوده که تمام نیروهای مردم پایه ما از هر کار و کسبی و در هر مکانی که هستند سریعا خود را در پایگاه‌های مقاومت آماده کنند. در این وضعیت ما باید پیامی که به مردم می‌رسانیم از چشم و گوش دشمن مخفی باشد.

گفتنی است در دو روز گذشته خبرآنلاین تصاویری از این پیامک ها منتشر کرده بود. برخی کاربران خبرآنلاین در کامنت های خود درباره هزینه ارسال این پیامک ها سوالاتی را مطرح کرده بودند اما در گفت و گوی فوق، اشاره ای به این موضوع نشده بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس