تاریخ انتشار: ۲۴ اسف ۱۳۹۳

علی مطهری این روزها تیتر نخست رسانه هاست . به گزارش گذارنیوز ، او به شیراز سفر کرده و به صورت غیر منتظره ای با حمله مهاجمان مواجه شده است. آنگونه روایان گفته اند او فحش های رکیکی شنیده است و ماشن حامل او نیز آنگونه که از عکس ها معلوم است آسیب فراوانی دیده […]

علی مطهری این روزها تیتر نخست رسانه هاست .

روحانی

به گزارش گذارنیوز ، او به شیراز سفر کرده و به صورت غیر منتظره ای با حمله مهاجمان مواجه شده است. آنگونه روایان گفته اند او فحش های رکیکی شنیده است و ماشن حامل او نیز آنگونه که از عکس ها معلوم است آسیب فراوانی دیده است. علی مطهری خودش می گوید مهاجمان قصد جان او را کرده بودند.
این ماجرا با واکنش های فراوانی در چند روز اخیر مواجه شده است. استاندار فارس به تهران احضار شده و می گویند احتمال برکناری او وجود دارد . استاندار فارس در این مورد گفته است : استاندار فارس اخیرا با بیان اینکه حضور و سخنرانی علی مطهری در دانشگاه شیراز به صلاح نبود، گفته است: اگر وی به محل سخنرانی خود در دانشگاه شیراز می‌رسید ممکن بود حوادث ناگوارتری روی دهد. (گزارش آریا در این مورد را این جا بخوانید) .
حالا امروز در جدیدترین واکنش حسن روحانی یک نامه مهم منتشر کرده است. او در نامه اش به وزرای اطلاعات و کشور خواستار شناسایی عوامل این ماجرا شده است . روحانی در نامه اش نوشته است : این ماجرا نشان از برنامه‌ریزی جدید افراطیون منحرف و منفور علیه امنیت، آزادی، اخلاق محمدی و فرهنگ اسلامی است که برای ملت بزرگ ایران و دولت خدمتگزار قابل تحمل نمی‌باشد. فورا دستور دهید هر دو وزارتخانه، عوامل شرور، ناقض قانون و دشمن‌شادکن و همچنین نیروهای حامی و آمر پشت پرده را شناسایی کنند و جهت اجرای عدالت به قوه قضائیه بسپرند. ضمنا مسئولین امنیتی استان که در این ماجرا قصور یا تقصیر داشته‌اند تحت تعقیب قانون قرار گیرند. هر چه سریع‌تر گزارش امر به اینجانب و هیات وزیران ارائه گردد.
نکته دیگر این نامه این است که حسن روحانی از عوامل این ماجرا به عنوان اوباش یاد کرده است.(متن کامل این نامه را اینجا بخوانید)
در اظهارنظری دیگر علی لاریجانی نیز امروز در صحن علنی مجلس این ماجرا را به شدت محکوم کرده است.
او گفته است : عرض بنده با کسانی است که گاه تصور می‌کنند به خاطر نظام این اقدامات توجیه شرعی یا انقلابی دارد؛ سؤال این است مقصود از نظام چیست؟ نظام علی العموم به معنای هویت جمعی است که بر پایه قانون اساسی شکل یافته است و یکی از ارکان قانون اساسی آزادی بیان است مخصوصا در مورد نمایندگان مجلس که نص قانون اساسی این است که در تمام مسائل داخلی و خارجی می‌توانند اظهار نظر نمایند لذا اقدامی از این سنخ که برخورد فیزیکی و غیرقانونی به خاطر اظهار نظر فردی آن هم نماینده مجلس صورت پذیرد یک اقدام مخالف نظام است.
رییس مجلس افزوده است : از طرفی دیگر حتی تعدی در حد قتل باشد، صاحبان دم خود نمی‌توانند بدون مجوز دادگاه عمل کنند؛ به‌ویژه کسانی که به نوعی محل رجوع عده‌ای هستند و قدرتی دارند باید مراقب باشند که نه تنها از گفتار و کردار آنها تلقی مباح بودن اینگونه اعمال استشمام نشود بلکه باید تلاش کنند که فرهنگ قانون‌گرایی را که امام خمینی (ره) در نظام جمهوری اسلامی مبنای شرعی دادند رایج کنند.
او در عین حال افزوده است : در شرایط کنونی هم وزارت کشور و وزارت اطلاعات باید با این مسئله برخورد جدی کنند و هم افرادی که به این امور می‌پردازند باید توجه کنند که اقدامات آنها توجیه دینی، انقلابی و قانونی ندارد.(متن کامل اظهارات روحانی را این جا بخوانید)
در همین حال رحمانی فضلی از معاون امنیتی و انتظامی این وزارتخانه خواسته است هرچه سریع تر عوامل این واقعه شناسایی شوند و سخنگوی وزارت کشور نیز با ابراز تاسف از  حمله به علی مطهری از احضار استاندار فارس به تهران خبر داد.وی گفت: وزیر کشور از آنچه برای این نماینده مجلس در شیراز پیش آمده ابراز تاسف کرده و از معاون امنیتی و انتظامی این وزارتخانه خواسته است هرچـــه سریع تر عوامل این واقعه شناسایی شوند.امیری با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در راستای شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی رئیس جمهوری خود را متعهد به ایجاد امنیت و آزادی برای تمامی اشــخاص، تشکل ها ، شخصیت ها و احزابی که در درون نظام جمهوری اسلامی فعالیت می کنند می داند ، افزود: وزارت کشور نیز در راستای انجام وظایف ذاتی خود در موضوع سیاست داخلی هیچ گونه اقدام غیرقانونی را نمی پذیرد و به گروه های خودسر اجازه خدشه دار کردن امنیت شهروندان را نخواهد داد.

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس