تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۴
بازخوانی تاریخ;

حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق نوری در کتاب خاطرات خود به نقل خاطره‌ای درباره آیت‌الله منتظری پرداخته است.

به گزارش “گذار”  خاطرات شخصیت‌های سیاسی و مذهبی می‌تواند برای علاقه‌مندان به تاریخ و سیاست ایران بسیار جالب توجه باشد. یکی از این سیاستمداران ناطق نوری است. رئیس سابق مجلس شورای اسلامی که عهده‌دار ریاست دفتر بازرسی نهاد مقام معظم رهبری است در خاطرات خود به  ماجرای درگیری با محافظان بیت آیت‌الله منتظری اشاره می‌کند.پ

در متن خاطرات ناطق نوری آمده است:

«روزی در زمانی که وزیر کشور بودم، با رئیس شهربانی و تعدادی از مسئولان امنیتی به منزل آقای منتظری در قم رفتیم. وقتی خواستم وارد شوم فردی آمد که مرا بازرسی بدنی کند. او را رد کردم و به داخل حیاط حسینیه رفتم. یک در هم از حیاط به اندرون باز می‌شد. نزدیک در که رسیدم، دیدم شیخی از داخل، با ابرو به محافظین اشاره کرد که فلانی را بگردید. حالا من، وزیر کشور، یعنی مسئول امنیت کشور بودم، اما وقتی دیدم که او با ابرو اشاره کرد، شخصی هم جلو آمد تا مرا بازدید کند، او را کنار زدم و با عصبانیت و تندی، دفتر ایشان را ترک کردم.

در آن لحظه، آقای منتظری داخل اطاق نشسته بود و مرا می‌دید. به عنوان اعتراض برگشتم و با ایشان هم ملاقات نکردم و هر چه در حیاط سعی کردند که مرا برگردانند، قبول نکردم و گفتم یک مشت عمله را این جا جمع کردید و از این حرف‌ها.

بنا بود پس از این ملاقات به ملاقات آقای مشکینی بروم. با این برخورد، آن قدر عصبانی شدم که مستقیم به تهران بازگشتم. پیش آقای هاشمی رفتم و گفتم: این چه مسخره‌بازی است؟! یک مشت آدم‌های عجیب و غریبی را جمع کردند، باید شأن افراد رعایت شود. آقای هاشمی به آقای منتظری زنگ زد و به این برخوردها اعتراض کرد. البته آقای منتظری عذرخواهی کرد و بار دیگری که رفتم، ما را آشتی دادند و او عذرخواهی کرد.

او در یک سخنرانی – که نیروی هوایی نزد ایشان رفته بود – به عنوان عذرخواهی همین موضوع را گفته بود.»

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس