تاریخ انتشار: ۱۸ اسف ۱۳۹۳

سردار احمدی مقدم از تقاضای خود از رهبر معظم انقلاب برای رفتنش خبر داد. به گزارش گذارنیوز اردیبهشت ماه بود که موضوع اینکه آیا احمدی مقدم از ناجا می رود یا نه رسانه ای شد و برای مشخص شدن وضعیت فرمانده ناجا گمانه زنی هایی صورت گرفت. سردار منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره […]

سردار احمدی مقدم از تقاضای خود از رهبر معظم انقلاب برای رفتنش خبر داد.

حسین اشتری

به گزارش گذارنیوز اردیبهشت ماه بود که موضوع اینکه آیا احمدی مقدم از ناجا می رود یا نه رسانه ای شد و برای مشخص شدن وضعیت فرمانده ناجا گمانه زنی هایی صورت گرفت. سردار منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره به در پیش رو بودن زمان اتمام مأموریت سردار احمدی‌مقدم در نیروی انتظامی اظهارنظر در مورد این موضوع را به اواخر تیرماه موکول کرد و در پاسخ به این پرسش که آیا با نزدیک بودن زمان اتمام مأموریت احمدی‌مقدم وی از ناجا خواهد رفت یا خیر؟ گفت:ما یک مجموعه انتظامی هستیم و در رفتارهایمان همواره چند اصل را سرلوحه عمل خویش قرار می‌دهیم؛ اول آنکه ما تابع سلسله مراتب بوده و لاجرم هر زمان مقام بالاتر تصمیمی مبنی بر نظم، ارتقاء و یا جابجایی ما بگیرد مسئولانه از آن تبعیت خواهیم کرد و روال گذشته هم بر این بوده به ابقاء یا تودیع در حوالی اتمام مأموریت که اواخر تیرماه ۹۳ است انجام می‌شد.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه فرماندهان و مأموران نیروی انتظامی همواره با تمام توان و ظرفیت خود برای انجام مأموریتها وظایف محوله تلاش خواهند کرد، اظهار کرد که ما خود را مسافرانی تلقی می‌کنیم که پیوسته در راهیم و برای رسیدن به هدف هیچ‌وقت از حرکت باز نمی‌ایستیم.سردار احمدی‌مقدم یکی از سرمایه‌های ارزشمند کشور است و یقینا پیش از اینکه به ابقاء یا عدم ابقاء خود بیندیشد به تعالی و بالندگی مجموعه و امنیت جامعه می‌اندیشید.
به گفته منتظرالمهدی روحیه، دانایی و شجاعت ۳ محور محقق‌کننده اهداف یک نظامی در جایگاه خویش است و سردار احمدی‌مقدم در هر ۳ حوزه سرآمدند و در طول دوره خدمتشان همواره مبدأ تحول و فانوس راه بودند.

به ملتم، رهبرم و کشورم عشق می‌ورزم
امروز احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به این مطلب که ساعات پایانی مسئولیت بنده در ناجاست اعلام کرد که از همه همکارانم تشکر می‌کنم.
سردار اسماعیل احمدی مقدم  در همایش دو روزه روسای پلیس‌های راهنمایی و رانندگی سراسر کشور با اعلام اینکه ساعت‌های پایانی مسئولیت خود را طی می‌کند گفت:از همکارانم حلالیت می‌طلبم و از همه آنها به واسطه زحماتی که کشیده‌اند تشکر می‌کنم.
وی همچنین افزود:به ملتم رهبرم و کشورم عشق می‌ورزم.


سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی شد 
و در ادامه امروز حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در حکمی سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری را به سمت فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب و از تلاشهای بی‌دریغ و مؤثر سردار سرتیپ احمدی‌مقدم در دوره تصدی فرماندهی این نیرو تشکر و قدردانی کردند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکم  خود آورده است :سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری؛ نظر به تعهد و شایستگی و حسن سوابق خدمتی و بنا به پیشنهاد وزیر محترم کشور و جانشین فرمانده کل قوا در امور نیروی انتظامی، شما را به سمت فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم. 

رفتن احمدی مقدم از زبان احمدی مقدم 
از طرفی سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه دهمین نشست سراسری روسای پلیس راهور در جمع خبرنگاران حاضر شده و رفتنش از نیروی انتظامی را تاکید کرد.
وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت:سال گذشته خدمت مقام معظم رهبری رسیده و از ایشان درخواست کردم که فرد دیگری را برای فرماندهی نیروی انتظامی معرفی کنند.رییس پلیس کشور با بیان اینکه به مقام معظم رهبری عرض کردم که شما هم از من خسته نشده‌اید، مردم از ما خسته شده‌اند، ادامه داد:اردیبهشت‌ماه امسال مقام معظم رهبری حکم بنده را برای یک سال دیگر تمدید کردند.احمدی‌مقدم با بیان اینکه سرانجام مجددا با درخواست خودم و موافقت رهبر معظم انقلاب، اول اسفندماه به من اطلاع دادند که حکم فرمانده جدید صادر می‌شود، گفت:مقام معظم رهبری نیز با درخواست من موافقت کردند. 

احمدی مقدم پس از ناجا چه خواهد کرد؟
رییس پلیس کشور درباره اینکه به چه سمت جدیدی منصوب خواهد شد و در این مدت چه اقداماتی را انجام خواهد داد، گفت:از رهبر معظم انقلاب خواستم که چند ماهی به من فرصت دهند و من قصد دارم در این مدت از آنچه که در این ۱۰ سال سپری شده، مستندسازی کنم.
فرمانده ناجا از تلخ‌ترین حوادث دوران خدمتش به کشتار گروهک ریگی در تاسوکی و مدتی بعد از آن فتنه ۸۸ اشاره کرد.
احمدی‌مقدم درباره اینکه چه نمره‌ای به عملکرد خود خواهد داد، خاطرنشان کرد: به خودم نمره ۱۰ می‌دهم و از همین‌جا اعلام می‌کنم اگر کوتاهی یا هر اتفاق بد دیگری در ناجا رخ داده، مسئولیت آن با من بوده. در نیروی انتظامی همکاران خوب و بسیارتوانمندی داشتم که بسیار به من کمک کردند و من برای تمامی آنان آرزوی خوب وآینده‌ای امیدبخش دارم.وی درباره نظرش نسبت به پلیس راهور، گفت: به این پلیس نیز نمره ۲۰ می‌دهم.
رییس پلیس کشور همچنین تصریح کرد:ممکن است گاهی انسان آرزوهای بلندی داشته باشد، اما امکانات و منابع برای تحقق آنها محدود باشد.

توصیه‌های رهبری به رئیس پلیس جدید 
امروز حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در حکم  سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری  ضمن قدردانی از تلاشهای بی‌دریغ و مؤثر سردار سرتیپ احمدی‌مقدم در دوره تصدی فرماندهی این نیرو توصیه‌هایی به فرمانده جدید نیروی انتظامی داشتند.
ایشان خاطر نشان کردند:لازم است اقدامات شایسته دوران تصدی سردار سرتیپ احمدی‌مقدم نظیر؛ ارتقاء فضای اسلامی و انقلابی ناجا، صیانت از کارکنان خدوم و توجه جدی به معیشت آنان، تقویت مرزبانی و کاهش تخلفات جاده‌ای تداوم یابد و رعایتهای دقیق در بهبود خدمات انتظامی و برنامه‌ریزی مستمر و ابتکار عمل لازم در برقراری امنیت و آرامش اخلاقی و اجتماعی، دنبال شود.
از قوای سه‌گانه، بویژه وزارت کشور، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، صدا و سیما، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، انتظار می‌رود که در شرایط حساس کنونی، حمایت‌های لازم از نیروی انتظامی را در ابعاد مادی و معنوی، به عمل آورند.

توصیه به سایر قوا و نهادها 
فرمانده معظم کل قوا همچنین تاکید کردند که از قوای سه‌گانه، بویژه وزارت کشور، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، صدا و سیما، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، انتظار می‌رود که در شرایط حساس کنونی، حمایت‌های لازم از نیروی انتظامی را در ابعاد مادی و معنوی، به عمل آورند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس