تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۴
وقتی کاپیتان از خیلی ها عقب تر است و یک خارجی بالاتر

انتشار لیست قرارداد بازیکنان پرسپولیس نکات جالب توجهی در خود جای داده است؛ از حضور اومانیا به عنوان گرانترین بازیکن این تیم تا هادی نوروزی که به عنوان کاپیتان از هفت هم تیمی اش کمتر پول می گیرد!

به گزارش “گذار خبر”، پرسپولیسی ها در این فصل ۱۳ میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان برای قرارداد بازیکنان خود هزینه کرده اند.

اومانیا گرانترین – رحمتی ارزانترین
مایکل اومانیا که در ابتدای فصل زمزمه فسخ قراردادش نیز به گوش می رسید جزو گرانترین قراردادهای پرسپولیس محسوب می شود. این بازیکن که البته نوع قراردادش به گونه ای بود که در صورت فسخ هم این باشگاه باید مبلغ زیادی به عنوان ضرر به او پرداخت می کردند سبب شد تا مسوولان این تیم چاره را در ادامه همکاری با او ببینند. قرارداد یک میلیارد و ۱۸۰ میلیونی این مدافع کاستاریکایی او را در زمره بازیکنان میلیاردی فوتبال ایران قرار داده است. بازیکنی که کیفیت فنی اش در طول یک سال گذشته به شدت کاهش یافته است و زیاد هم مورد علاقه برانکو ایوانکوویچ نیست.
در این میان محمد رحمتی، قدیمی پور، سید علی فاطمی جزو ارزانترین بازیکنان پرسپولیس محسوب می شوند. قدیمی پور جزو بازیکنان امید پرسپولیس محسوب می شود که در فصل گذشته با توجه به درگیری ها پیاپی همامی و سوشا مکانی این فرصت را یافت تا چندین بازی را بعنوان دروازه بان شماره دو روی نیمکت حضور یابد.

صادقی هر گل ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
ایمان صادقی با توجه به محرومیت سوشا مکانی در سه بازی ابتدایی پرسپولیس به عنوان دروازه بان شماره دو جذب شد. صادقی در طول این سه بازی آمار ناامید کننده ۸ گل را به نام خود ثبت کرد، ۱۵۰ میلیون طبق اعلام به عنوان مبلغ قراردادش درج شده است تا هر گل دریافتی اش ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای این تیم آب بخورد!

چند میگیری لژیونر نشی؟
مهدی طارمی که در ابتدای فصل زمزمه حضورش در القادسیه کویت شنیده می شد و حرف و حدیث زیادی نیز بابت تمدید قراردادش شنیده می شد با مبلغ ۸۰۰ میلیون حاضر شد تا به همکاری اش با پرسپولیس ادامه دهد. تصمیمی که البته از نظر فنی به نظر برای این بازیکن جنوبی بد تمام نشد و او با درخشش در ۴ بازی اخیر سرخپوشان به پیراهن ثابت تیم ملی نیز با توجه به غیبت قوچان نژاد رسیده است.
این مساله برای امید عالیشاه هم به همین صورت بوده است و این بازیکن که در ابتدای فصل ادعا می کرد از تیم های خارجی پیشنهاد دارد در نهایت با ۹۰۰ میلیون تومان حاضر به تمدید قرارداد شد. یعنی چیزی کمتر از سیصدهزار دلار! احتمالا پیشنهادات خارجی این بازیکن از خارج ازکشور مبلغی کمتر از این بوده که او حاضر نشده به این مساله تن بدهد!

سوشا مکانی در یک قدمی میلیاردی ها
قرارداد سوشا مکانی در هیات فوتبال ۹۱۰ میلیون تومان ثبت شده است تا این دروازه بان هم طعم میلیاردی شدن را بچشد. مطمئنا در قرارداد او بندهایی گنجانده شده در صورت گل نخوردن و اتفاقات دیگر پاداش هایی به او تعلق گیرد و با توجه به آنالیزهای دقیقی که این دروازه بان در نظر گرفته است مطمئنا رسیدن به قرارداد یک میلیارد تومان و حضور در جمع باشگاه میلیاردی های فوتبال ایران دور از دسترس نخواهد بود.

تناقض در قرارداد ماریچ
مسوولان باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بودند حاضرند برای عقد قرارداد با لوکا ماریچ مبلغ ۱۲۰هزار دلار پرداخت کنند اما در قرارداد این بازیکن مبلغ ۷۱۵ میلیون ثبت شده است. اختلاف فاحش این دو مبلغ تناقض های عجیبی را به وجود می آورد که مطمئنا تنها کادرفنی و مسوولان باشگاه پرسپولیس می توانند پاسخ روشنی به آن بدهند.

۵۹۴ میلیون برای نیمکت نشینی
در باب کیفیت مهاجم هندوراسی پرسپولیسی ها صحبت های زیادی شده است و البته این مهاجم در حال حاضر فرصت چندانی برای خودنمایی به دست نیاورده است. جری بنگستون که با قراردادی ۵۹۴ میلیونی به پرسپولیس پیوسته هنوز نتوانسته درخشش مورد نظر را در ترکیب این تیم داشته باشد و با توجه به درخشش علی علی پور ۱۷۰ میلیونی به نظر می رسد همچنان باید روی نیمکت حضور داشته باشد.
وقتی کاپیتان هفتمین نفر می شود.
کاپیتان اول پرسپولیس در این فصل هفتمین قرارداد را بین هم تیمی هایش دارد. هادی نوروزی هشتصد میلیون در این فصل دریافتی داشته و بعد از مایکل اومانیا، رامین رضاییان، سوشا مکانی، امید عالیشاه، رضا نورمحمدی و محسن بنگر در کنار مهدی طارمی به عنوان هفتمین بازیکن گرانقیمت پرسپولیس شناخته می شود.
ارقام پرداخت پرسپولیس در فضای کلی فوتبال ایران معقول است اما به نظر می رسد می شد این عدد کلی را یکی دو میلیارد کاهش داد. چرا که برخی بازیکنان گرانتر از حد حضورشان در پرسپولیس پول گرفته اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس