تاریخ انتشار: ۰۴ مرد ۱۳۹۴
خباز:

آقای هاشمی رفسنجانی در هرجا که باشند شخص دوم نظام هستند اگر چه از نظر قانون اساسی شخص دوم ریس جمهور است اما تمامی روسای جمهور گذشته به جز احمدی نژاد همه هاشمی را به عنوان شخصیت برجسته قبول داشتند و دارند.

به گزارش گذارنیوز محمدرضا خباز معاون تقنینی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری درباره فعالیت سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی در دهه ۹۰ شمسی گفت:امام خمینی (ره)فرمودند هاشمی زنده است تانهضت زنده است و بهترین تعبیر همین تعبیر امام است و آقای هاشمی رفسنجانی همیشه فرد دوم این کشوربود ،در زمان امام شخصیت نخست بودند و در زمان مقام معظم رهبری نیز شخصیت دوم بودند و هستند .

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اقای هاشمی همانند خورشیدی است که نورافشانی می کند ممکن است لکه های ابربیایند جلوی این خورشید را موقتا بگیرند ولی دائمی نیست.

وی ادامه داد: هاشمی نمی خواهد کار اجرایی انجام دهد بلکه می خواهد کار فکری کند و دور گذشته نیز که شورای نگهبان وی را برای ریاست جمهوری رد صلاحیت کرد به دلیل محتوای فکری وی نبود بلکه به دلیل سن ایشان بود.آنها اعتقاد داشتند که ریاست جمهور باید کسی باشد که همیشه بدود لذا به همین دلیل وی را تایید صلاحیت نکردند .

خباز تاکید کرد: آقای هاشمی رفسنجانی در هرجا که باشند شخص دوم نظام هستند اگر چه از نظر قانون اساسی شخص دوم ریس جمهور است اما تمامی روسای جمهور گذشته به جز احمدی نژاد همه هاشمی را به عنوان شخصیت برجسته قبول داشتند و دارند.

وی درمورد نقش هاشمی در انتخابات مجلس دهم و مجلس خبرگان نیز گفت: آفتاب آمد دلیل افتاب، از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بیش از دوسال می گذرد و دوسال قبل وقتی اقای هاشمی و خاتمی بیاینه به نفع اقای روحانی دادند زمینه موفقیت روحانی را تضمین کردند. اگردر مجلس اینده لیستی اماده شود و آقای هاشمی و رئیس دولت اصلاحات به عنوان نیروهای فراجناحی و اصلاح طلب یا اینکه هاشمی و رفسنجانی و دونفر از برجستگان اصولگرا همانند لاریجانی و ناطق نوری نیز آن لیست را امضا کنند قطعا اکثریت قریب به اتفاق کرسی ها مجلس را می توانند در اختیار بگیرند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس