تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴

در حالی که یکی از مسئولان ترکیه از پیشرفت مذاکرات این کشور با تل آویو برای عادی سازی روابط خبر داده، وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی به نتانیاهو هشدار داد از سرگیری روابط با آنکار به روابط تل آویو با مصر آسیب خواهد زد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از مقامات دولت آنکارا اعلام کرد که ترکیه در مذاکره با رژیم صهیونیستی پیشرفت‌هایی داشته و حصول توافقی برای ازسرگیری روابط آنکارا-تل‌آویو زمان زیادی نخواهد برد.

روابط آنکارا-تل‌آویو در سال ۲۰۱۰ پس از حمله نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی که حامل کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه بود تیره شد.

این مسئول ترکیه‌ای افزود: مذاکرات در زمینه محاصره غزه پیشرفت کرده و این مذاکرات همچنان ادامه دارد.

همچنین شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه سابق این رژیم در واکنش به مذاکرات تل‌آویو با آنکارا درباره ازسرگیری روابط، خطاب به مقامات تل‌آویو هشدار داد: با ترکیه سازش نکنید تا روابط ما با مصر آسیب نبیند.

لیبرمن اظهار داشت: روابط اسرائیل و مصر به دنبال ازسرگیری روابط با ترکیه و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری آن آسیب خواهد دید.

وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی افزود: دشوار است اینگونه فکر کنیم که رئیس جمهور ترکیه از خواسته‌های خود در مورد غزه دست خواهد کشید، هر گامی که به سوی ترکیه برداشته شود به ضرر مصر خواهد بود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، روابط نزدیک اسرائیل و ترکیه به روابط تل‌آویو با یونان و قبرس نیز که به تازگی توافق‌های مهمی در مورد همکاری های استراتژیک حاصل شده، آسیب خواهد زد.

لیبرمن با اشاره به اینکه اردوغان حکومتی رادیکالی را رهبری می‌کند و حمله به دولت بنیامین نتانیاهو را آغاز کرده، تاکیدکرد حزب اردوغان تحت هیچ شرایطی در دولت نتانیاهو مشارکت نخواهد کرد.

وی گفت: دولت اردوغان دولتی راست‌گرا یا ملی نیست بلکه دولتی فرصت طلب است که می‌خواهد در قدرت باقی بماند.

وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی افزود: ترکیه با داعش تجارت می‌کند و با روسیه روابط تیره‌ای دارد و بر خلاف تمامی اصول در عرصه بین المللی به عراق تجاوز می‌کند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس