تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: لکه ننگ فاجعه منا از دامان آ‌ل‌سعود پاک نمی‌شود. به گزارش ایلنا، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان صبح امروز در جلسه هفتگی کارشناسان سیاسی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفت: فاجعه منا که با بی‌کفایتی و اهمال در ارایه خدمات امدادی و پزشکی به […]

[ad_1]

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: لکه ننگ فاجعه منا از دامان آ‌ل‌سعود پاک نمی‌شود.

به گزارش ایلنا، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان صبح امروز در جلسه هفتگی کارشناسان سیاسی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفت: فاجعه منا که با بی‌کفایتی و اهمال در ارایه خدمات امدادی و پزشکی به مجروحان موجب شهادت جمع زیادی از ضیوف‌الرحمان شد لکه ننگی است که هرگز از دامان آل‌سلمان پاک نخواهد شد.


نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به عدم تعهد دولت سعودی به بدیهی‌ترین اصول انسانی و حقوقی در جبران آلام داغ‌دیدگان این فاجعه افزود: تبختر و تکبر جاهلی بر مجموعه سیاست‌ها و رفتار حاکمان ریاض سایه افکنده است.


شمخانی افزود: مجموعه اقدامات لازم برای پیگیری حقوق خانواده‌های شهدای منا و مجازات عاملان و مسببان آن با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی و بین‌المللی دنبال خواهد شد.


دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آموزه‌هاى امنیتى موساد براى به حاشیه راندن اولویت مسئله فلسطین در جهان اسلام و قدرت تحلیل رفته سعودی‌ها به خاطر جنگ یمن را می‌توان علت اصلى ناکارآمدی در اداره مناسک حج و موجب وقوع فاجعه منا دانست.


او افزود: تداوم حملات هوایی سعودی به یمن و همکارهای نظامی و امنیتی با رژیم صهیونیستی، الگوگیری  از آیین رزم هوایى صهیونیست‌ها براى مقابله با ملت‌هاى آزادی‌خواه  واستقلال‌طلب است.


دریابان شمخانی گفت: تکفیری‌هاى تولیدشده در مدارس وهابى قبل از آشکار شدن رابطه رژیم صهیونیستى با رژیم سعودى، رسالت امروز حکام آل‌سلمان را در اختلاف‌انگیزى در عراق، سوریه، لبنان و سایر بلاد و کشورهای اسلامى به شکل نیابتى فعال ساختند.


نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه تکفیرى‌ها سربازان سعودى و سعودی‌ها نیز مجریان سیاست‌هاى منطقه‌ای صهیونیست‌ها هستند، تاکید کرد: تکرار دروغ‌پردازی  و فرافکنی علیه کشورمان از سوی سعودی‌ها، اقدام قبیح دیگری در عملیاتی‌سازی خواست نظام سلطه در جهان اسلام است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس