تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نابغه کوبایی کشتی فرنگی جهان، برای سومین بار قهرمان المپیک شد. به گزارش ایلنا، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ ریو، می جان لوپز کوبایی در دیدار فینال سنگین وزن المپیک به مصاف رضا کایالپ ترکیه‌ای رفت و در پایان مقتدرانه موفق شد با نتیجه ۶ بر صفر حریف خود را شکست دهد […]

[ad_1]

نابغه کوبایی کشتی فرنگی جهان، برای سومین بار قهرمان المپیک شد.

به گزارش ایلنا، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ ریو، می جان لوپز کوبایی در دیدار فینال سنگین وزن المپیک به مصاف رضا کایالپ ترکیه‌ای رفت و در پایان مقتدرانه موفق شد با نتیجه ۶ بر صفر حریف خود را شکست دهد و برای سومین بار متوالی طلای المپیک را از آن خود کند. لوپز در این کشتی با یک فیتوی زیبا ۴ امتیاز گرفت.


لوپز پیش از این در المپیک ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۲ لندن مقتدرانه به مدال طلا رسیده بود.


وی همچنین پنج طلا و سه نقره جهان را در کارنامه خود دارد و حالا صاحب یازدهمین مدال المپیک و جهانی خود شده است. او همچنین به دومین فرنگی‌کار پرافتخار تاریخ پس از الکساندر کارلین( دارنده ۳ طلا و یک نقره المپیک و ۹ طلای جهان) تبدیل شد.


کایالپ نیز دو مدال طلا، دو نقره و دو برنز جهان و یک برنز المپیک را در کارنامه خود دارد و حالا صاحب دومین مدال المپیک خود شد.


در این وزن بشیر باباجان زاده با یک پیروزی و یک شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت. مدال‌های برنز این وزن نیز به صبا شریعتی کشتی گیر ایرانی تیم آذربایجان و سرگئی سمنوف روس رسید.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس