تاریخ انتشار: ۰۷ تیر ۱۳۹۴

در صورت شکست لهستان در آخرین بازی خارج از خانه اش، در بین ۳ تیم دارای شانس صعود کار آنها سخت تر از سایرین خواهد شد. به گزارش گذار نیوز، حساس ترین بازی تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۵ امشب برگزار خواهد شد، جایی که تکلیف صعود تا حد زیادی معلوم می شود. […]

در صورت شکست لهستان در آخرین بازی خارج از خانه اش، در بین ۳ تیم دارای شانس صعود کار آنها سخت تر از سایرین خواهد شد.

والیبال

به گزارش گذار نیوز، حساس ترین بازی تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۵ امشب برگزار خواهد شد، جایی که تکلیف صعود تا حد زیادی معلوم می شود. لهستان تیمی سرسخت نشان داد و پیروزی مقابل آنها کار آسانی نبود اما باید این تیم را برد تا بتوان به دور بعد صعود کرد. شاید از نظر کیفیت فنی لهستان به تیم هایی مثل آمریکا نزدیک نباشد اما آنها از نظر روحی تیمی قدرتمند هستند و در هر شرایطی، حتی در سالن دوازده هزار نفری هم می توانند بازی خوبی ارائه دهند چون کشور خودشان والیبال خیز است و این شرایط در سالن های لهستان همیشه حاکم است. پیروزی در دیدار دوم به هیچ وجه راحت نخواهد بود اما لازم است چرا که در صورت عکس این موضوع اتفاقات بدی خواهد افتاد.

اولین موضوع اختلاف ۲ برد لهستان با ایران است که آنها در بازی آخر میزبان آمریکا هستند. آمریکا در صورت باخت ایران در بازی امشب صعودش قطعی است و لهستان هم درخاک خودش برای رفتن به ریو فقط یک برد می خواهد. پس این احتمال دور از دسترس نیست که آنها برای صعود یکدیگر تلاش کنند.

دومین مساله ای که از سر شکست در بازی امشب ایران دچارش خواهد شد کم رنگ کردن شانس صعودش است و شاید شکست مقابل روسیه. در حال حاضر ایران با ۵ برد پشت سر لهستان و آمریکایی قرار دارد که ۶ و ۸ برد دارند. اگر لهستان یک بازی دیگر را مقابل ایران ببرد در آن موقع سرنوشت دست لهستان می افتند و او باید به آمریکا ببازد، آن هم در خانه خودش و ایران دو بازی مقابل روسیه را ببرد، روسیه ای که هفته آخر تمام زور خود را می زند تا بتواند حداقل ۲ برد برای بقا در لیگ جهانی به دست بیاورد.

اما اگر ایران برنده بازی امشب باشد با اینکه تعداد بردهایش با لهستان یکی می شود اما حریف را در مخمصه بدی خواهد انداخت. در این صورت ایران و لهستان ۶ و آمریکا ۸ برد می شود. بازی آخر ایران با روسیه است در تهران اما آن دو باید در لهستان با یکدیگر بازی کنند. اگر آمریکا نتواند حداقل در یکی از دو بازی پیروز شود شانس صعود را از دست می دهد و سوم خواهد شد اما اگر در یکی از دو بازی بتواند به پیروزی برسد آن وقت این لهستان است که با لیگ جهانی خداحافظی کند. البته تمام این احتمالات در حالی است که ایران بازی امشب مقابل لهستان و دو بازی هفته آینده مقابل روسیه را به سود خود ببرد.

روی کاغذ شانس ایران برای صعود نسبت به سایر تیم ها بیشتر است اما اگر بازی امشب را ۳ امتیازی پیروز شود احتمالا مشکلی برای بستن بار سفر ریو نخواهد داشت. بازی دو تیم ملی والیبال ایران و لهستان امشب ساعت ۲۱ در سالن دوازده هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس