تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] با توجه به انحصاری بودن خدمات آگهی اداره بازرگانی صداوسیما، قیمت‌گذاری این خدمات توسط ذینفع محل اشکال است و به نظر می‌رسد در این بخش نیز ورود شورای رقابت به بحث تعیین قیمت و تنظیم تعرفه ضروری به نظر می‌رسد. یک کارآفرین ایرانی گفت: در حال حاضر از یک طرف آمریکایی‌ها کسب‌وکارهای ایرانی را […]

[ad_1]

با توجه به انحصاری بودن خدمات آگهی اداره بازرگانی صداوسیما، قیمت‌گذاری این خدمات توسط ذینفع محل اشکال است و به نظر می‌رسد در این بخش نیز ورود شورای رقابت به بحث تعیین قیمت و تنظیم تعرفه ضروری به نظر می‌رسد.

یک کارآفرین ایرانی گفت: در حال حاضر از یک طرف آمریکایی‌ها کسب‌وکارهای ایرانی را تحریم کرده‌اند و نمی‌گذارند در سایت‌های مهم و شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی تبلیغ کنیم و از سوی دیگر، در داخل کشور هم برای معرفی محصولات داخلی محدودیت وجود دارد و امکاناتی برای فعالان این عرصه  فراهم نمی‌شود.

به گزارش پول‌نیوز، پاشا ناصرآبادی، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تبلیغات یکی از مهم‌ترین نیازهای هر کسب‌وکار است و تاثیر آن در حیات یک شرکت‌ها غیرقابل انکار است ولی از یک طرف آمریکایی‌ها کسب و کار های ایرانی را تحریم کرده اند و نمی گذارند در   Google ،Facebook ،Instagram و YouTube تبلیغ کنیم و از سوی دیگر، در داخل به دام یک‌سری افراد افتاده‌ایم که با همه چیز سیاسی برخورد می‌کنند.

وی افزود: آخر یکی بگوید در شرایط اقتصاد مقاومتی، با وجود تحریم‌ها و فیلترینگ و ممنوعیت تبلیغ  ماهواره، چه کسی به اداره بازرگانی صدا و سیما اجازه داده برای تبلیغات تلویزیونی که در انحصار خودش است، قیمت گذاری کند و برایش مقررات وضع کند؟ چرا باید قوانین انتخابی اجرا شوند؟

این کارآفرین ادامه داد: همان‌طور که تبلیغات ماهواره ای ممنوع است، قیمت‌گذاری خدمات انحصاری توسط ذینفع هم ممنوع است! یعنی اداره بازرگانی صدا و سیما با نقض قانون به نابودی کسب‌وکارها دامن می زند ولی از آن طرف شعار حمایت از کسب‌وکارها را سر داده‌اند.

وی اظهار داشت: مدیران محترم به جای آن‌که خرجشان را با دخلشان جور کنند، هزینه ناکارآمدی‌ها را با افزایش نابه‌هنگام قیمت آگهی‌ها و فشار به فعالان اقتصادی (یعنی همان‌هایی که چرخشان نمی چرخد) تامین می@کنند. چرا؟ چون بودجه صدا و سیما کفاف حقوق ۳۰ هزار پرسنل را نمی دهد.

ناصرآبادی افزود: BBC جهانی که گسترده‌ترین رادیو تلویزیون جهان است، فقط ۱۴ هزار کارمند دولتی دارد ولی صدا و سیمای ما با این همه برنامه‌های تکراری و قرعه‌کشی و تبلیغات، ۳۰ هزار نفر نیرو دارد که حقوقشان سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان خرج روی دست کشور می گذارد.

وی در پایان نوشت: حالا که صحبت از رقم فیش‌هاست، بد نیست تعداد فیش‌های حقوقی را هم بررسی کنند تا معلوم شود چرا چرخ کارخانه‌ها نمی چرخد… و این البته مشتی است نمونه ی خروار.

با توجه به انحصاری بودن خدمات آگهی اداره بازرگانی صداوسیما، قیمت‌گذاری
این خدمات توسط ذینفع محل اشکال است  و به نظر می‌رسد در این بخش نیز ورود
شورای رقابت به بحث تعیین قیمت و تنظیم تعرفه ضروری به نظر می‌رسد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس