تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا در البرز، محمدرضا نعمت‌زاده در جلسه شورای اداری استان البرز با بیان اینکه ۲۳۰ هزار فرصت شغلی در دولت یازدهم ایجاد شده، گفت: به مدد نظام بانکی و با تأکید رهبری و پیگیری فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی، ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کشور در حال احیا است. […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا در البرز، محمدرضا نعمت‌زاده در جلسه شورای اداری استان البرز با بیان اینکه ۲۳۰ هزار فرصت شغلی در دولت یازدهم ایجاد شده، گفت: به مدد نظام بانکی و با تأکید رهبری و پیگیری فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی، ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کشور در حال احیا است.


وی با بیان اینکه حدود ۹ هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور در حال تکمیل و بزودی شاهد افتتاح ۶ هزار طرح توسعه در سطح واحدهای تولیدی کشور خواهیم بود با مهم عنوان کردن سرعت بخشیدن در ارائه تسهیلات به واحدهای در حال احیا گفت: بانک‌ها در این زمینه لازم است همکاری‌ها و شتاب بیشتری به کار خود دهند.


وزیر صنعت با اشاره به واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش‌خصوصی با اشاره به ضرورت اصلاح آیین‌نامه‌های واگذاری‌ها به بخش‌خصوصی افزود: اعتبارات دولت محدود است و با توجه به این روند ضرورت دارد کارها به مردم واگذار شود.


نعمت‌زاده با بیان اینکه بخش صنعت، معدن و تجارت، ۳۶ درصدتولید ناخالص ملی، بیش از ثلث اقتصاد ملی را شامل می‌شود با اشاره به روند مثبت سرمایه‌گذاری خارجی  در استان البرز بر ضرورت کاهش سهم نفت در سبد درآمدی کشور و دوری از اقتصاد نفتی تاکید کرد.


وی با اشاره به اجرای یکی از بزرگترین طرح‌های صنعتی و سرمایه‌گذاری در البرز پس از برجام خاطرنشان کرد: اجرای طرح خطوط تولید فولاد با مشارکت کشور ایتالیا در البرز کلید خورده تا سال آینده تکمیل خواهد شد که این مهم را می‌توان از مهمترین و ملموس‌ترین ره‌آوردهای برجام در این استان قلمداد کرد.


نعمت‌زاده با اشاره به ضرورت هرچه فعال‌تر شدن واحدهای تولیدی و صنعتی کشور خاطرنشان کرد: فعال‌سازی ۸۰ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور ارزش افزوده‌ای ۲۰ درصدی و اشتغالی ۴۰ درصدی برای اقتصاد کشور و بهبود سطح معیشت مردم می‌تواند به ارمغان بیاورد.


وی در پایان با اشاره به ویژگی‌های منحصر بفرد سرمایه‌گذاری در ایران گفت: ایران بهترین مسیر برای راه ابریشم هوایی است و دسترسی به راه‌های بین‌المللی از مهمترین مزیت‌های کشورمان بشمار می‌رود که لازم است از این موقعیت ویژه و استراتژیک بهره مند شویم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس