تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۴
محرومیت و آزار جنسی:

تجربه نشانداده که تلاش مدنی-فرهنگی برای برجسته کردن زیستمانی انسانی دیدن بانوان و فرارفتن از حیوانی دیدن آنان به اعتلاء سطح فرهنگی جامعه می انجامد.

به گزارش “گذارخبر” دکتر سیدحسین سیف زاده از اساتید علوم سیاسی که به آمریکا مهاجرت کرده است، در یادداشتی در خصوص انتشار اخبار آزار جنسی چند توریست زن در ایران، نوشت:

متاسفانه گاه خبرهائی از ایران می رسد مبنی بر تداوم نگاه حیوانی به بانوان محترم . به جای مشاهده جنسیتهای انسانی به دو شکل مدنی-فرهنگی خانم و آقا، نگاه حیوانی خود و دیگران را به صورت حیوانهای مذکر و مونث می بینند:

” چند روز پیش دو زن ایتالیایی که خبرنگار بودند و به عنوان گردشگر به ایران سفر کرده بودند، سفرنامه ای در رسانه های اجتماعی منتشر کردند. گزارش آنها بیانگر خشونت جنسی در ایران و رفتارها ضد زن ایرانیان است.”

گرچه در کشورهای بسیار پیشرفته ای چون آمریکا نیز این مصیبت وجود دارد، اما به اقتضاء نیاز توسعه ای و جذب گردشگر، وقوع این پدیده ناپسند در ایران، زیانبارتر از موارد مشابه در کشورهای پیشرفته است.

چه خوب بود که مراجع روحانی و دانشگاهی با مشاهده این مصیبت و تجربه ناکارآمدی روشهای کنترلی، از برجسته کردن موضوع جنسی (به شکل تحمیل انتظامی-قضائی پوشش “زینت پوش” به نام حجاب…، و یا جنسی کردن محیط دانشگاه و اداراتی چون شهرداریها، و ستز با دیگران) بودجه ها را صرف اعتلاء فرهنگی جامعه می نمودند.

تجربه نشانداده که تلاش مدنی-فرهنگی برای برجسته کردن زیستمانی انسانی دیدن بانوان و فرارفتن از حیوانی دیدن آنان به اعتلاء سطح فرهنگی جامعه می انجامد. تسهیل امر مقدس ازدواج و سرمایه گذاری برای رفع بیکاری نیز در تحول فرهنگی-مدنی موثر است.

به عنوان آخرین اهرم، البته که اعمال قوانین سفت و سخت در باره متجاوزین به حریم بانوان نیز لازم است. اما اعمال ضوابط قانونی برای حفظ اداب فرهنگی-مدنی است، و نه مقدم بر آن.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس