تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا ، مهندس سید پرویز فتاح، در نشستی با امدادگران حوزه حمایت و سلامت خانواده این نهاد به تبیین چگونگی ارائه خدمات حمایتی به مددجویان و نیازمندان جامعه و رسیدگی بهتر به امور آنان پرداخت و با اشاره به افزایش مراجعه کنندگان  این نهاد با توجه به وضعیت اقتصادی کشورگفت: مدیریت فقر […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا ، مهندس سید پرویز فتاح، در نشستی با امدادگران حوزه حمایت و سلامت خانواده این نهاد به تبیین چگونگی ارائه خدمات حمایتی به مددجویان و نیازمندان جامعه و رسیدگی بهتر به امور آنان پرداخت و با اشاره به افزایش مراجعه کنندگان  این نهاد با توجه به وضعیت اقتصادی کشورگفت: مدیریت فقر و نگاه کلان کمیته امداد به این پدیده از مسائل مهم و ضروری است که  تمامی کشور باید برای کاهش و ریشه کنی آن بسیج شوند.

وی با تاکید بر لزوم توانمند سازی مددجویان و خروج آنان از چرخه حمایتی، افزود: سالانه باید ۱۰ درصد از مددجویان خودکفا و از چرخه حمایتی خارج شوند تا برای رسیدگی به  افراد نیازمند جدید اقدام شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به تخصیص اعتبارات حوزه حمایت در استان ها گفت: تشخیص و توزیع اعتبارات استانی باید با توجه به نیازها و شرایط منطقه ای صورت گیرد و در اولویت ها هر دقت لازم را داشته باشیم.

فتاح با اشاره به اهمیت حوزه مددکاری و جایگاه ویژه مددکاران بر  بهره مندی بیشتر از بانوان مددکاران برای ارائه خدمات بهتر به زنان سرپرست خانوار تاکید کرد و افزود: مددکاران همانند یک پزشک خانواده هستند که باید به صورت اورژانسی عمل کنند و در جریان تمامی امور زندگی مددجویان قرار داشته باشند و افزایش واگذاری اختیارات به مددکاران و ارائه  آموزشهای لازم باید جزو وظایف کاری آنان قرار گیرد.

وی با اشاره به نبود امکانات کافی و مناسب در روستاها و مناطق محروم خاطر نشان کرد: رویکرد کمیته امداد رسیدگی به محرومان و نیازمندان به ویژه در روستاها و مناطق کم برخوردار است که باید با جدیت بیشتری مسائل مربوط به این مناطق پیگیری و در همه ابعاد مختلف حمایتی جهت مهاجرت این افراد به شهرها و حاشیه نشینی آنان جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد توجه به مسائل فرهنگی است، اظهار کرد: اگر امدادگران در حوزه فرهنگی باید توجه جدی به ماموریت کاری خود داشته باشند چرا که بازخورد این اقدامات در دیگر حوزه ها نیز قابل لمس خواهد بود. 

رئیس کمیته امداد با تاکید بر احیای طرح شهید رجائی در حمایت از سالمندان نیازمند و عائله تحت تکفل مقیم روستاها که سن آنها ۶۰ سال و بیشتر است، ادامه داد: بازدید مددجویی و دلجویی از آنان یک اقدام با ارزش است که باید این مهم همراه با اصول ویژه ای انجام شود و ترویج پیدا کند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت خبری کمیته امداد، فتاح با اشاره به فرآیند چابک سازی در کمیته امداد که با جدیت پیگیری می شود افزود: تسهیل فرآیندها، مراجعات مددجویی و حذف بروکراسی های اداری برای ارائه خدمت به مددجویان با برنامه ریزی دقیق جزو فرآیند چابک سازی محسوب می شود. تمام تلاش ما برای افزایش راندمان کاری و رسیدگی هرچه بهتر به امور مددجویان و نیازمندان و بهینه سازی نیروی انسانی، کاهش هزینه های ارائه خدمات واصلاح فرآیندهای اداری است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس