تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] منابع نظامی اسراییل از کمک های تسلیحاتی آمریکا و ایران به ارتش لبنان ابراز نگرانی می کنند. آنها معتقدند در آینده یک جنگ بزرگ با حزب الله در پیش رو دارند. یک وب سایت عبری در اسراییل مدعی شد ایران در حال آماده سازی نهایی یک محموله کمک تسلیحاتی بزرگ به ارتش لبنان و […]

[ad_1]

منابع نظامی اسراییل از کمک های تسلیحاتی آمریکا و ایران به ارتش لبنان ابراز نگرانی می کنند. آنها معتقدند در آینده یک جنگ بزرگ با حزب الله در پیش رو دارند.

یک وب سایت عبری در اسراییل مدعی شد ایران در حال آماده سازی نهایی یک محموله کمک تسلیحاتی بزرگ به ارتش لبنان و ارسال آن از طریق کشتی به لبنان است و این در حالی است که دیروز (سه شنبه) کشتی حامل تسلیحات کمکی آمریکا به ارتش لبنان در یکی از بنادر این کشور پهلو گرفت.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت اسراییلی ” جوویش پرس ” وب سایت عبری زبان ” ان آر جی ” در اسراییل با طرح این خبر گفته است این اقدام ایران به منظور پر کردن خلاء کمک های عربستان سعودی به لبنان است که دولت ریاض به رغم وعده های پیشین خود از این اقدام پا پس کشید.

دولت سعودی در فوریه سال جاری میلادی اعلام کرد در تصمیم خود برای کمک تسلیحاتی ۴ میلیارد دلاری به ارتش لبنان، تجدید نظر کرده است.

این وب سایت اسراییلی با ادعای اینکه یک مقام ایرانی گفته است این کشور در انتظار تایید نهایی مقامات بیروت برای ارسال این محموله بزرگ به لبنان است، تلاش کرده است این اقدام ایران را از تاثیرات برجام بر ترمیم اقتصادی و نفوذ منطقه ای ایران تعبیر کند.

 به نوشته این وب سایت اسراییلی تصمیم ایران به ارسال کمک های تسلیحاتی به بیروت در پی آن صورت گرفت که مقامات لبنانی بر خلاف بسیاری از کشورهای عربی تلاش کردند در دعواهای اخیر بین ریاض و تهران موضعی بی طرفانه بگیرند. آنها برای مثال از اظهار نظر و محکومیت حادثه حمله به سفارت خانه و کنسولگری سعودی در تهران و مشهد خودداری کردند.

به نوشته این وب سایت در حالی ایران می خواهد یک کشتی بزرگ کمک تسلیحاتی به لبنان بفرستد که دیروز یک کشتی پر از اسلحه آمریکایی در یکی از بنادر لبنان پهلو گرفته است.

ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه از پهلو گیری یک کشتی پر از اسلحه در یک بندر در لبنان خبر داده است. الیزابت ریچارد سفیر ایالت متحده آمریکا در لبنان روز سه شنبه (دیروز) با اعلام این خبر گفت ارتش لبنان یک محموله کمکی به ارزش ۵۰ میلیون دلار تسلیحات آمریکایی دریافت کرده است.

تخلیه کشتی کمک تسلیحاتی آمریکا در بندر لبنان

این محموله شامل ۵۰ خودروی زرهی، ۴۰ توپ، ۴۰ نارنجک انداز و بیش از یک هزار تن از انواع مهمات بوده است.

به گفته سفیر آمریکا در بیروت، ارتش لبنان پنجمین دریافت کننده بزرگ کمک های تسلیحاتی از آمریکاست. آمریکا گفته است ارتش لبنان با این محموله کمکی قادر خواهد بود تهدیدات ناشی از گروه های تروریستی در مرز لبنان با سوریه را دفع کند.

به نوشته این وب سایت اسراییلی محموله های کمکی به ارتش لبنان در حالی در بنادر این کشور پهلو می گیرند که نیروهای نظامی اسراییل پیش بینی می کنند در آینده نزدیک یک جنگ جدی با نیروهای حزب الله در مرزهای شمالی اسراییل در بگیرد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس