تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نمایندگان مجلس لایحه موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین ایران و ارمنستان را تصویب کردند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۷ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، لایحه موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین ایران و ارمنستان را به ۱۳۸ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۴ […]

[ad_1]

جزییات عفو محکومان

نمایندگان مجلس لایحه موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین ایران و ارمنستان را تصویب کردند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۷ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، لایحه موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین ایران و ارمنستان را به ۱۳۸ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

در ماده واحده این لایحه آمده است موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین ایران و جمهوری ارمنستان مشتمل بر یک مقدمه و ۲۲ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود. همچنین در تبصره این ماده واحده آمده است در اجرای ماده ۲۰ این موافقتنامه رعایت اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی و در اجرای ماده ۲۱ آن رعایت اصل ۱۳۹ قانون اساسی الزامی است.

گفتنی است در جریان بررسی این لایحه، سید علی ادیانی در تذکری با استناد به اصل ۱۳۷ قانون اساسی گفت: ارائه لوایح در صحن علنی مجلس باید توسط وزرا انجام شود و پیگیری این موضوع توسط نماینده دولت و یا نماینده وزرا قابل قبول نیست.

مطهری در پاسخ به تذکر ادیانی گفت: تاکنون روال بر همین بوده و وزرا تنها در خصوص مسائل مهم در صحنه علنی مجلس حاضر می‌شوند؛ بنابراین اگر لازم بود آیین‌نامه را اصلاح و یا رویه را تغییر می‌دهیم.

۲۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس