تاریخ انتشار: ۰۲ آبا ۱۳۹۴

وزیر خارجه روسیه هر گونه صحبت با وزیر خارجه آمریکا در خصوص کناره گیری بشار اسد رئیس جمهور سوریه را از قدرت تکذیب کرد.

به گزارش “گذارخبر” ، راشاتودی گزارش داد روسیه درباره اینکه آیا بشار اسد رئیس جمهور سوریه از قدرت کناره گیری می کند، بحث و گفتگو نمی کند. سرگی لاوروف این شایعات را رد کرد که موضوع کنار رفتن اسد از قدرت بخشی از گفتگوهایش با جان کری وزیر خارجه آمریکا در وین است.

لاوروف گفت:« شایعاتی وجود داشته است که ما درباره اینکه چه زمانی اسد از قدرت کناره گیری می کند، گفتگو کرده ایم. این شایعات درست نیست. ظاهرا شرکای ما تنها دغدغه شان رئیس جمهور اسد است. اما ما دوباره بر موضوع خود که رئیس جمهور روسیه اعلام کرده است، تأکید کردیم. اگر تمرکز بیشتری بر تغییر رژیم در سوریه و تمرکز روی شخص خاصی باشد ، ما قبلا آثار چنین سناریویی را در عراق و لیبی دیده ایم و می دانیم عاقبت چنین رویکردی چه شده است و چیزی جز بحران بی پایان و شدید در این کشور نبوده است. »

وزیر خارجه روسیه همچنین به روشنی گفت برای رسیدن به راه حلی صلح آمیز برای بحران سوریه مشارکت کشورهای منطقه و قدرتهای بزرگ بین المللی لازم است.

لورا اسمیت خبرنگار راشاتودی نیز درباره اظهارات لاوروف گفت وزیر خارجه روسیه علاوه بر اینکه شایعه گفتگو درباره کناره گیری اسد از قدرت را تکذیب کرد، تاکید کرد با توجه به واقعیات میدانی، شکست دادن داعش در سوریه باید تمرکز اصلی باشد و پیش از آغاز هر گونه روند سیاسی در سوریه این اتفاق باید بیفتد.

پوتین رئیس جمهور روسیه نیز در اظهارات خود در کنفرانس جنگ و صلح در سوچی تاکید کرد بشار اسد رئیس جمهور سوریه آماده گفتگو با مخالفان است به همین علت نیز روسیه تلاش می کند اسد و مخالفان سوریه با متحد کردن نیروهایشان با یکدیگر علیه داعش بجنگند. شواهد نشان می دهد دست کم عده ای در اروپا هستند که به این نتیجه رسیده اند بشار اسد دست کم باید در مذاکرات شرکت داشته باشد و به گفته فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مطمئنا اسد بخشی از نقطه آغازین انتقال سیاسی در سوریه است و خواهد بود.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس