تاریخ انتشار: ۱۷ آبا ۱۳۹۴
داريوش قنبري:

معتدلین اصولگرا و اصلاح طلبان برای منزوی کردن هرچه بیشتر تندروها و جریان های افراطی به ائتلاف بیاندیشند .

به گزارش “گذارخبر” داریوش قنبری،عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری در گفتگو با آریا،گفت:در سال گذشته تشکل های مختلف اصلاح طلب برای حضور در انتخابات برنامه ای را آغاز کرده اند چند تشکل درکنارهم به شکل موازی تاچند وقت پیش کار می کردند اما یک ماهی است که فعالیت اصلاح طلبان در یک قالب جدید کانالیزه شده است که آن هم کانال شورای سیاستگذاری اصلح طلبان است در ترکیب این شورا از جریان های مختلف اصلاح طلب حضور دارند اینها مشغول تعیین و تدوین آیین نامه ای بودند که  کاررابراساس آن آغاز کنند که من فکر می کنم این شورا به زودی کار تشکیلاتی خود را آغاز خواهند کرد .
وی ادامه داد:سازوکار این شورا برای وحدت اصلاح طلبان است که البته تاکنون موفقیت هایی نیز به دست آورده اند و نسبت به  رقیب اصولگرا کمترین تنشی درمیان اصلاح طلبان وجود ندارد ضمن اینکه پایگاه اجتماعی خوبی هم دارند لذا اگر بحث رد صلاحیت ها پیش نیاید قطعا اصلاح طلبان اکثریت کرسی های مجلس دهم را دراختیار خودشان خواهند گرفت .
نماینده مجلس هشتم اظهار داشت:انتظاری که اصلاح طلبان در بحث بررسی صلاحیت ها دارند این است که به حقوق انتخاب شوندگان  توجه جدی صورت بگیرد و براساس قانون اساسی عمل شود.
وی گفت:اصلاح طلبان چون نمی توانند سلایق افراد خاصی را به عنوان مبانی بررسی صلاحیت ها بپذیرند بنابراین نگرانند رقیبشان درباره صلاحیت ها تصمیم بگیرند که البته این یکی از  نادر اتفاقاتی است که در کشور ما رخ می دهد .
قنبری با اشاره به رد صلاحیت خود در انتخابات مجلس نهم،گفت:در ارتباط با بررسی صلاحیتم در انتخابات مجلس نهم جای یک برخورد حقوقی خالی بود به طوری که مرجعی برای رسیدگی به حقوق تضییع شده بنده وجود نداشت و در کل مسائلی درتوجیه رد صلاحیتم مطرح شده بود که به نوعی می توان گفت تفتیش عقاید محسوب می شد .
وی ادامه داد:در انتخابات گذشته  در توجیه رد صلاحیت من استناد کرده بودند به یک بخش از صحبت هایم و آن را مبنایی برای رد صلاحیتم قرار داده بودند این درحالی بود  که آن بخش اظهارات بنده هم در چارچوب قانون اساسی بود بنابراین اینکه در انتخابات امسال هم گرایش های سلیقه ای حاکم باشد و به قانون توجه نشود نگرانی جدی برای اصلاح طلبان است .
این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:اصلاح طلبان تحرکاتی را آغاز کرده اند و انتظاری جز عمل به قانون ندارند چراکه اگر ظلمی صورت بگیرد و جریان رقیب آنها را از چارچوب نظام خارج کند این ظلم به اصلاح طلبان و نظام است چراکه بخشی از طرفداران و نیروهای نظام از میدان خارج شده اند لذا انتظار داریم شورای نگهبات در انتخابات پیش رو دقت نظر بیشتری داشته باشد و برخوردهای سلیقه ای را کاهش پیدا کند.
وی تاکید کرد:شرایط امروز کشور برای برگزاری انتخابات بسیار مساعد است چراکه دیگر از جاروجنجال و تنش های دوران احمدی نژاد خبری نیست بنابراین امیدواریم نیروهای علاقمند به انقلاب را دلسرد نکنند و زمینه مشارکت حداکثری و برگزاری انتخابات کاملا دیپلماتیک و مبتنی بر اصول و چارچوب نظام فراهم شود.
قنبری همچنین درباره ائتلاف اصلاح طلبان با اصولگرایان معتدل نیز گفت:در انتخابات اسفندماه زمینه ائتلاف بین معتدلین اصولگرا و اصلاح طلبان همچون انتخابات ۹۲وجود دارد لذا نیاز به این است که هردو طرف برای منزوی کردن هرچه بیشتر تندروها و جریان های افراطی به این ائتلاف بیاندیشند .
وی معتقد است :اختلاف و شکاف میان معتدلین اصولگرا با همطیفانشان آنقدر جدی شده است که دیگر نمی توان آنها را یک جریان واحد دانست لذا امکان وحدت میان آنها نیست .
عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری تاکید کرد:آقایان لاریجانی و ناطق نوری را می توان به عنوان لیدر و سران اصولگرایان معتدل حساب کرد .

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس