تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه درباره علت قرائت گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در صحن علنی، گفت: هیات رئیسه می‌تواند تمام یا بخشی از وقت جلسه را به طرح مسائل مهم اختصاص دهد. به گزارش ایسکانیوز، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با […]

[ad_1]

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه درباره علت قرائت گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در صحن علنی، گفت: هیات رئیسه می‌تواند تمام یا بخشی از وقت جلسه را به طرح مسائل مهم اختصاص دهد.

به گزارش ایسکانیوز، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به بند یک ماده ۲۲ و بند ۵ ماده ۲۴ آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: از مرکز پژوهش‌ها به دلیل ارائه گزارش جامعی از مشکلات موجود در کشور تشکر می‌کنم اما هیات رئیسه مجلس با استناد به کدام یک از مواد آئین‌نامه، وقت زیادی از مجلس را به طرح این گزارش اختصاص دادند.

نماینده مردم اسلام‌آباد و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی نمایندگان گزارش مرکز پژوهش‌ها را به صورت کتبی نیز مطالعه کردند، افزود: گناه برخی نمایندگان چیست که باید هم گزارش را به صورت کتبی مطالعه کنند و هم در صحن علنی مجلس گزارش را به صورت شفاهی گوش دهند اما برخی نمایندگان دیگر این کار را انجام نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: هیات رئیسه مجلس باید گزارش دهد که به چه میزان صحبت های نمایندگان در خصوص گزارش مرکز پژوهش‌ها کیفی بوده است.

در ادامه رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر فلاحت‌پیشه گفت: هیچ مکانیزمی برای تشخیص اینکه صحبت های نمایندگان در خصوص گزارش مرکز پژوهش‌ها به چه میزان کیفی و براساس قوانین بالادستی بوده است وجود ندارد.

دکتر لاریجانی خطاب به فلاحت‌پیشه افزود: اگر ماده ۱۱۱ آئین‌نامه داخلی مجلس را مطالعه کرده باشید طبق این ماده هیات رئیسه می‌تواند تمام یا بخشی از یک جلسه علنی مجلس را به طرح امورات مهم در کشور اختصاص دهد.

به گزارش خانهم ملت ، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین این موضوع بسیار رایج است که نمایندگان در برخی مسائل هم گزارش‌ها را به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی مطالعه و گوش دادند بنابراین اینکه گفته می‌شود چرا برخی نمایندگان گزارش را به صورت کتبی و شفاهی باید گوش دهند امری رایج است.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس