تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس مجلس شورای اسلامی دردیدار با وزیرامورخارجه افغانستان بر تقویت وحدت ملی در افغاستان و ایستادگی در برابر توطئه های خارجی تاکید کرد و گفت: ظرفیت های همکاری خوبی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری ایران و افغانستان به ویژه در بحث حمل ونقل و انرژی وجود دارد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از […]

[ad_1]

دیدار نوروزی رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با رئیس مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی دردیدار با وزیرامورخارجه افغانستان بر تقویت وحدت ملی در افغاستان و ایستادگی در برابر توطئه های خارجی تاکید کرد و گفت: ظرفیت های همکاری خوبی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری ایران و افغانستان به ویژه در بحث حمل ونقل و انرژی وجود دارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان یکشنبه با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.
لاریجانی درابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت روابط دوستانه ایران و افغانستان بر اهمیت تقویت همکاری های دو کشور تاکید کرد وگفت: ظرفیت های همکاری خوبی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان به ویژه در بحث حمل ونقل، انرژی و نیز اجرای پروژه های زیربنایی توسط شرکت های ایرانی در افغانستان وجود دارد که باید از آنها به نفع دو ملت استفاده کرد.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز از توسعه و تقویت روابط خود با مجالس افغانستان استقبال می کند.
رییس مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری از سخنان خود برتقویت وحدت ملی در افغاستان برای غلبه بر مشکلات داخلی وایستادگی دربرابرتوطئه های خارجی تاکید کرد و یادآور شد: مردم افغانستان مردمی رشید و دارای تمدن و تاریخی افتخارآمیز هستند اما متاسفانه منافع دشمنان افغانستان درآشفتگی سیاسی این کشور تعریف شده است و مداخلات خارجی مانع رشد کشور و توسعه رفاه در افغانستان شده است.
رییس مجلس شورای اسلامی همچنین،گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع مردم و دولت وحدت ملی درافغانستان بوده است.
لاریجانی درادامه با اشاره به خطر تروریسم و توسعه آن درمنطقه و افغانستان برهمکاری کشورهای مختلف درمبارزه با این پدیده شوم تاکید کرد و افزود: نباید اجازه داد که افغانستان حیاط خلوت تروریست ها شود و مقابله موثر با تروریسم درافغانستان نیازمند ثبات سیاسی است.
رییس مجلس شورای اسلامی درپایان این دیداربا اشاره به مشکلات مربوط به موضوع آب در دو کشور گفت: این مسئله باید میان دو کشور دوست و برادر به شکل منصفانه حل و فصل شود.
صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران از حمایت های ویژه مقام معظم رهبری، دولت و مجلس ایران در راستای تقویت ثبات و وحدت ملی درافغانستان و مهمان نوازی ستودنی جمهوری اسلامی ایران از مردم افغانستان قدردانی کرد.
وی افزود: گرچه دشمنان افغانستان بی ثباتی را در کشور دنبال می کنند اما آرزوی دولت و ملت افغانستان رسیدن به آرامش و ثبات پایدار در کشور است.
صلاح الدین ربانی با تاکید بر سیاست افغانستان در تقویت روابط حسنه با همسایگان یادآور شد: افغانستان هیچگاه اجازه نخواهد داد که ازخاکش علیه کشور ثالثی استفاده شود یا محل سوء استفاده تروریست ها واقع شود.
وزیر امور خارجه افغانستان روند مبارزه ملی با تروریسم درافغانستان را مثبت ارزیابی کرد، گفت: با ورود نیروهای بومی و پلیس افغانستان به روند مبارزه تروریسم اوضاع امنیتی کشور پیشرفت قابل توجهی را تجربه کرده است.
صلاح الدین ربانی گفت: بزودی یک کنفرانس بین المللی درخصوص افغانستان در بروکسل برگزار خواهد شد که فرصت خوبی برای جامعه دولت و ملت افغانستان برای همکاری گسترده با جامعه بین المللی جهت استقرار صلح و ثبات در کشور به شمار می آید.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس