تاریخ انتشار: ۲۰ فرو ۱۳۹۵

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید، گفت: در حال حاضر نیازمندیم همه بخش‌ها و دستگاه‌ها هر کدام در حوزه کاری خود فضایی با ثبات، با امنیت و همراه با امیدواری را برای تولیدکنندگان فراهم کنند.

به گزارش “گذارنیوز”علی لاریجانی در جمع خبرنگاران در استان قم گفت: با بیان اینکه هنوز فضای رکود در کشور حاکم است، ادامه داد: انتظار می رود یک حرکت جدی‌تر در این رابطه انجام شود که نیازمند پیگیری و تدابیر اجرایی مناسب است.
لاریجانی گفت: با توجه به فرمایش‌های مقام معظم رهبری که فرمودند ستادی برای اجرای اقتصادی مقاومتی در نظر گرفته شود تا کار با تحرک بیشتری انجام شود، در حدود ۲ سال گذشته مصوبه‌ای قانونی برای تشکیل ستاد فرا قوه‌ای در رابطه با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وجود داشته تا با همبستگی و حمایت همه جانبه کار انجام شود و در این زمینه با مسئولیت معاون اول رئیس جمهور کارها آغاز شده است.
رئیس مجلس افزود: مسئله مذکور یک موضوعی است که باید به طور جدی پیگیری شود و بعد از مذاکرات هسته‌ای باید رونق در اقتصاد به وجود آید یعنی در فضای امیدوار کننده و خالی از مناقشات، روی پیشرفت اقتصادی تمرکز وجود داشته باشد.
لاریجانی گفت: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود اولویت اول کشور را مسائل اقتصادی دانستند و این موضوع روی مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار است بنابراین باید به صورت جدی پیگیری شود و صدا و سیما و سایر رسانه‌ها به این مهم توجه جدی داشته باشند و فضا را به سمت ثبات، امیدواری و انگیزه مند کردن سوق دهند تا زمینه سرمایه‌گذاری بیشتر فراهم شود.
رئیس نهاد قانونگذاری افزود: اگر می‌خواهیم مشکل اشتغال حل شود بدون سرمایه‌گذاری این موضوع امکان پذیر نیست و با توجه به اینکه در حال حاضر یک حرکت در صحنه بین‌الملل آغاز شده باید با تشویق، رفع مسائل آن پیگیری شود؛ البته باید مراقبت شود تا دیگران تعدی نکنند و آمریکایی‌ها زورگویی نکنند که وظیفه یک سری از دستگاه ها توجه به این موضوع است.
لاریجانی افزود: دستگاه‌های تبلیغی و سیاسی زمینه کار را فراهم کرده و بخش‌های اقتصادی را پشتیبانی کنند؛ البته در بودجه پیش بینی‌هایی صورت گرفته تا سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود و صادرات تشویق شود.
او افزود: در بودجه برای آبرسانی و انجام آبیاری تحت فشار با توجه به شرایط اقلیمی امکاناتی در نظر گرفته شده و سعی شده از بخش تولید حمایت شود و به دولت اجازه داده شده پروژه‌های عمرانی را به بخش خصوصی واگذار کنند و ان‌شاءالله این موضوعات سندی برای رفع مشکلات کشور شود.
لاریجانی تاکید کرد: در حال حاضر نیازمندیم همه بخش‌ها و دستگاه‌ها هر کدام در حوزه کاری خود فضایی با ثبات، با امنیت و همراه با امیدواری را برای تولیدکنندگان فراهم کرده و حمایت لازم را انجام دهند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از دوستان از نوع مالیات بخش تولید ابراز نگرانی دارند و معتقدند در وضعیت رکود نباید به این میزان به بخش تولید فشار وارد شود که البته این یک نکته است و شرایط باید به نحوی باشد که تولیدکنندگان تنفس داشته باشند، همچنین در خصوص مشکلات بانکی آیت الله نوری همدانی اشاراتی داشتند که پیگیری می‌شود.
رئیس نهاد قانونگذاری افزود: در ملاقات‌هایی که با برخی از مراجع تقلید صورت گرفت توضیحاتی درباره شرایط کشور، منطقه و بین‌الملل و همچنین مسائل اقتصادی ارائه شد و توصیه‌های مراجع عالیقدر ان‌شاءالله در مجلس و دولت پیگیری می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا در این دیدارها در خصوص رییس مجلس آینده صحبتی شده است؟ گفت: موضوعی در این رابطه پیش نیامد که بحث شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس