تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] آغاز مجدد گفتگو درباره طرح محدود کردن سطح تولید جهانی نفت خام و کاهش ارزش دلار، سبب افزایش قیمت نفت در معاملات دیروز (پنجشنبه ٢٨ مردادماه) شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز از نیویورک، با پافشاری برخی اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) بویژه ونزوئلا بر محدود شدن سطح تولید […]

[ad_1]

آغاز مجدد گفتگو درباره طرح محدود کردن سطح تولید جهانی نفت خام و کاهش ارزش دلار، سبب افزایش قیمت نفت در معاملات دیروز (پنجشنبه ٢٨ مردادماه) شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز از نیویورک، با پافشاری برخی اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) بویژه ونزوئلا بر محدود شدن سطح تولید و خوشبینی نسبت به دستیابی این سازمان به توافقی با تولید کنندگان خارج از این نهاد نفتی در این باره، قیمت نفت خام از دیروز (پنجشنبه، ٢٨ مردادماه)، روند صعودی یافت.


قیمت هر بشکه نفت خام برنت برای نخستین بار در ۶ هفته گذشته به بالای ۵٠ دلار رفت و در پایان معاملات دیروز، با یک دلار و چهار سنت رشد، به سطح ۵٠ دلار و ٨٩ سنت رسید.


قیمت هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا نیز با دو دلار و یک سنت افزایش به ۴٨ دلار و ٢٢ سنت رسید که از پنج ژوئیه (١۵ تیرماه) تاکنون، بی سابقه بوده است.


قیمت هر دو نفت شاخص از اوایل اوت به این سو، بیش از ٢٠ درصد افزایش یافته است.


قرار است نشست غیررسمی وزیران نفت و انر‍ژی اوپک در ماه آینده (سپتامبر) در الجزایر برگزار شود.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس