تاریخ انتشار: ۰۸ اسف ۱۳۹۴

قیمت نفت خام سبک و سنگین ایران درهفته منتهی به ۱۹ فوریه (جمعه، ۳۰ بهمن) درحالی با افزایش بیش از سه دلاری شاهد بیشترین افزایش در میان انواع نفت خام شاخص بود که درهفته گذشته بیش از سه دلار برای هر بشکه کاهش یافت.

به گزارش “گذارنیوز”  قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۱۹ فوریه (جمعه، ۳۰ بهمن) با سه دلار و ۳۰ سنت افزایش به ۲۹ دلار و ۵۶ سنت رسید، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ۲۷ دلار و ۲۶ سنت بوده است.
قیمت نفت خام سنگین ایران نیز با سه دلار و ۴۳ سنت افزایش به ۲۷ دلار و ۶ سنت برای هر بشکه رسید تا بیشترین افزایش را در میان انواع نفت خام شاخص به خود اختصاص دهد؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ دلار و ۴۳سنت بوده است.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ۲۹ دلار و ۲ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، یک دلار و ۹۸ سنت افزایش نشان می دهد.
به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هربشکه نفت خام دابلیو تی آی آمریکا نیز در هفته منتهی به ۱۹ فوریه با یک دلار و ۷۶ سنت افزایش، ۲۹ دلار و ۹۱ سنت برای هر بشکه معامله شد.
قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با ۲ دلار و ۵ سنت افزایش به ۳۲ دلار و ۵۲ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت برنت از ابتدای سال تاکنون ۳۲ دلار و ۵۲ سنت برای هر بشکه رسید.
همچنین قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان نیز با یک دلار و ۷۴ و ۲ دلار و ۳ سنت افزایش به ترتیب به ۲۹ دلار و ۸۵ سنت و ۳۰ دلار و ۸۳ سنت رسید.
مذاکرات چهارجانبه ایران، ونزوئلا، عراق و قطر در تهران و احتمال ایجاد زمینه برای دخالت موثر اوپک توانست قیمتهای نفت را تقویت کند. اما به هرحال از یک سو نگرانی بازار درباره رشد اقتصادی جهانی و از سوی دیگر مازاد عرضه بر قیمتهای نفت خام سایه افکنده است.
افزایش ذخیره سازیهای نفت خام فرآورده در آمریکا نیز به ضعف قیمتهای نفت کمک کرده است، شرکتهای بزرگ نفتی هم اکنون تحت فشار قیمتهای پاین نفت قراردارند و بازار همچنان با تردید به آینده قیمتهای نفت نگاه می کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس