تاریخ انتشار: ۲۷ اسف ۱۳۹۳

انواع محصولات پروتئینی به طور معمول هر ساله در آستانه سال نو با افزایش تقاضا و تا حدودی افزایش قیمت همراه است اما امسال افزایش چشمگیر قیمت مرغ در میان این محصولات، گلایه مصرف‌کنندگان را در پی داشته است. بر اساس گزارش گذارنیوز محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز و انواع ماهی در مقایسه با […]

انواع محصولات پروتئینی به طور معمول هر ساله در آستانه سال نو با افزایش تقاضا و تا حدودی افزایش قیمت همراه است اما امسال افزایش چشمگیر قیمت مرغ در میان این محصولات، گلایه مصرف‌کنندگان را در پی داشته است.

مرغ گوشت ماهی

بر اساس گزارش گذارنیوز محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز و انواع ماهی در مقایسه با هفته ها و ماه های اخیر به طور نسبی ثبات داشته و تغییر چندانی پیدا نکرده است اما قیمت گوشت مرغ در مقایسه اواخر ماه گذشته حدود ۱۵۰۰ تومان گران تر در مغازه های سطح شهر عرضه می‌شود.

از چند روز گذشته قیمت گوشت مرغ روند افزایشی پیدا کرد؛ به طوریکه در آستانه سال جدید هرکیلوگرم گوشت مرغ در مغازه های سطح شهر تا ۹۰۰۰ تومان عرضه می شود.

محمد یوسفی، رییس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی دلیل این افزایش قیمت را افزایش ۳۰ درصدی تقاضا عنوان کرده و می‌گوید مردم می‌توانند به جای خرید هر کیلو مرغ ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومانی، مرغ منجمد کیلویی ۵۵۰۰ تومانی بخرند.

به گفته وی مصرف‌کنندگان باید هر کیلوگرم مرغ را از میادین اصلی به قیمت ۶۹۸۰ تومان تهیه کنند یا مرغ منجمد را کیلویی ۵۶۰۰ تومان بخرند، چرا مردم به این وضعیت دامن می‌زنند؟ وزیر جهاد کشاورزی چندین‌ بار قیمت واقعی مرغ را اعلام کرده است. دولت مرغ‌های منجمد را برای این زمان ذخیره کرده است، حالا اگر کسی به این موضوع توجه ندارد و می‌خواهد مرغ کیلویی ۱۰ هزار تومانی بخرد، خودش می‌داند.

اما گوشت گوساله به طور متوسط حدود ۲۸ تا ۳۲ هزار تومان در مغازه های سطح شهر عرضه می‌شود که در مقایسه با اواخر ماه گذشته تفاوت چندانی ندارد. همچنین مغز ران گوساله ۳۳ تا ۳۴ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می‌شود.

در بین انواع ماهی ها، هر کیلوگرم ماهی قزل آلا تمیز شده ۲۴ هزار تومان و تمییز نشده آن ۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین ماهی سفید کیلویی ۳۵ هزار تومان، ماهی سالمون کیلویی ۲۴ هزار تومان،تیلاپیا کیلویی ۳۲ هزار تومان،ماهی شیر کیلویی ۲۴ هزار تومان فروخته می‌شود.

میگوی دریایی منجمد که همواره مصرف کنندگان خاص خود را دارد از کیلویی ۲۴ تا ۳۶ هزار تومان فروخته می‌شود. سال جاری قیمت انواع میگو نسبت به سال گذشته حدود هشت درصد افزایش داشته است.

انواع محصولات پروتئینی( هر کیلوگرم) قیمت به تومان
گوشت گوساله ۳۰ هزار
مخلوط گوسفند و گوساله ۳۳ هزار و ۸۰۰
مغز ران گوساله ۳۴ هزار و ۸۰۰
گوشت مرغ ۷۵۰۰ تا ۸۹۰۰
گوشت فیله گوسفندی ۶۱ هزار
فیله مرغ ۱۶ هزار و ۸۰۰
ماهی قزل‌آلا ۱۵ تا ۲۴ هزار
ماهی سالمون ۲۰ تا ۲۴ هزار
ماهی سفید ۳۵ هزار
ماهی شیر ۲۴ هزار
ماهی حلوا سیاه ۱۸ هزار
ماهی شوریده ۱۹ هزار
ماهی تیلاپیا ۳۲ هزار
میگوی دریایی منجمد ۲۸ تا ۳۶ هزار
گوشت بوقلمون ۹۵۰۰
تخم مرغ شانه ای ۹۰۰۰ تا ۹۵۰۰
تخم مرغ دانه ای ۳۵۰

انتهای پیام

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس