تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] قهرمان مدال طلای المپیک ۲۰۰۸ پکن در رشته پیاده روی، با هشت سال محرومیت از حضور در مسابقات، بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ را نیز از دست داد. به گزارش ایرنا از تارنمای خبری بی بی سی، الکس شوازر ایتالیایی که مدال طلای رقابت های پیاده روی ۵۰ کیلومتر المپیک ۲۰۰۸ پکن را در […]

[ad_1]

قهرمان مدال طلای المپیک ۲۰۰۸ پکن در رشته پیاده روی، با هشت سال محرومیت از حضور در مسابقات، بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ را نیز از دست داد.

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری بی بی سی، الکس شوازر ایتالیایی که مدال طلای رقابت های پیاده روی ۵۰ کیلومتر المپیک ۲۰۰۸ پکن را در کارنامه خود دارد، بعد از پذیرفته نشدن اعتراض وی در دومین پرونده دوپینگی، برای هشت سال از شرکت در مسابقات محروم شد و بازی های ریو ۲۰۱۶ را نیز از دست داد.
شوازر ۳۱ ساله در ماه مه به قهرمانی تیم ایتالیا در رقابتهای پیاده روی ۵۰ کیلومتر جهان کمک کرد. او قبل از بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن، به علت آزمایش مثبت اریتروپوئتین ، برای ۴۵ ماه از حضور در مسابقات محروم شده بود.
در آزمایش مجدد نمونه وی در ماه ژانویه، آثاری از استروئید یافت شد.
دادگاه عالی ورزش اعتراض وی را رد کرد.
دادگاه عالی ورزش در بیانیه ای، تمام نتایج رقابتهای این ورزشکار را از اول ژانویه ۲۰۱۶ شامل مدال ها، امتیازها و جوایز، مردود اعلام کرد.
شوازر قبلا به مصرف ماده اریتروپوئتین در سال ۲۰۱۲ اعتراف کرده بود.
بازی های المپیک ۲۰۱۶ در حالی در ریودوژانیرو برگزار می شود که دوپینگ ورزشکاران بر مهمترین رقابتهای ورزش جهان سایه افکنده است.

۶۰۱/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس