تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۴
متن نامه داور جنجالی برای کمیته اخلاق

محسن قهرمانی در نامه ای که به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ارسال کرده، صحبت های رییس سابق فدراسیون فوتبال را تکذیب کرده اما اعمال فشار از روی ناظر بازی یا نماینده فدراسیون را تایید می کند.


به گزارش گذار نیوز، هر روز که از صحبت های محمد دادکان می گذرد این ماجرا ابعاد پیچیده تری به خود می گیرد. دادکان ادعا کرده که قهرمانی فاش کرده که در یکی از قضاوت هایش یکی از مسوولان فدراسیون فوتبال از او خواسته است که بازی را به نفع یک تیم خاص در بیاورد که او این مساله را تکذیب می کند. قهرمانی در نامه ای که به کمیته اخلاق فرستاده تاکید می کند که این ماجرا مربوط به بازی استقلال- استیل آذین در سال های گذشته بوده است که ناظر بازی یا نماینده فدراسیون فوتبال از او خواسته است که در این بازی کمتر کارت بدهد که این موضوع باعث عصبانیتش شده است.
هرچند که او ماجرای تبانی را به طور کامل رد می کند اما به هرحال تایید می کند که برای قضاوت در بازی استقلال- استیل آذین (که در نامه ذکر نشده مربوط به کدام فصل می شود) فشارهایی رویش بوده است. حالا این که از نظر رییس کمیته اخلاق این ماجرا تخلف محسوب نمی شود سوالی است که احتمال فقط علی اکبر محمدزاده می تواند در آن پاسخ بدهد.
متن کامل نامه را در زیر می خوانید:
کمیته محترم اخلاق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام
به استحضار می رساند با توجه به اظهارات جناب آقای دکتر دادکان در برنامه گفتگوی ویژه خبری پنج شنبه شب شبکه دو سیما مورخ ۲۹/۵/۹۴ (مبنی بر اینکه داوری محرومی که به تازگی محرومیت وی به اتمام رسیده) به ایشان گفتند که نتیجه یک بازی را در بیاورم. این موضوع اصلا صحت ندارد، اینجانب با ایشان صحبت کرده ام اما به هیچ وجه چنین حرفی به ایشان نزده ام.
اینجانب بعد از یکی از بازی های لیگ برتر در سال گذشته (استیل آذین و استقلال) بعد از تماس و سوال آقای داوود رفعتی که از کمک داوران پیشکسوت هستند که چرا در زمین آنقدر عصبی بودید اینجانب عرض کردم که قبل از مسابقه (دقیقا حضور ذهن ندارم) که ناظر بازی یا نماینده فدراسیون با توجه به حساسیت بازی از بنده خواستند از کارت های زرد و قرمز کمتری استفاده کنم.
که این مسئله سبب عصبانیتم شد اکنون پس از این همه سال بزرگواران این موضوع را آنطور که مطابق با سلیقه سلیقه خودشان است تحریف، تفسیر و تعریف کرده اند که به طور یقین با شیطنت می باشد زیرا می خواهند کمیته داوران، دپارتمان و جامعه داوری را تحت فشار قرار بدهند، به هیچ وجه بحث و موضوع دیگری در کار نبوده است و نیست.
مراتب جهت استحضار اعلام شد، کلیه موارد فوق با سوگند به خدا و قرآن کریم عین حقیقت را بیان می نمایم.
و من الله توفیق
محسن قهرمانی

۰۰

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس