تاریخ انتشار: ۰۳ خرد ۱۳۹۴

قناعتی از رئیس شورا درخواست کرده که زمان دیگری را برای آماده سازی اسناد و مدارک جدیدتر برای وی تعیین کند. ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه طرح سئوال از شهردار در دستور کار جلسه روز یکشنبه شورا قرار گرفته گفته است که امیدواریم شهردار تخلف را بپذیرد و با متخلف برخورد کند.هر چند شهردار تهران […]

قناعتی از رئیس شورا درخواست کرده که زمان دیگری را برای آماده سازی اسناد و مدارک جدیدتر برای وی تعیین کند.

قالیباف

ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه طرح سئوال از شهردار در دستور کار جلسه روز یکشنبه شورا قرار گرفته گفته است که امیدواریم شهردار تخلف را بپذیرد و با متخلف برخورد کند.هر چند شهردار تهران چندی قبل با اشاره به بررسی پرونده هتل اسپیناس تهران در کمیسیون ماده ۱۰۰، تاکید کرده بود که در هتل اسپینانس واقعا تخلفی صورت نگرفته است.
آغاز ماجرا
این ماجرا ازتذکر دو ماه پیش قناعتی درشورای شهر تهران آغاز شد و پس از این که قالیباف شهردار تهران تاکید کرد که هیچ تخلفی دراسپیناس صورت نگرفته، برخی از اعضای شورا در  ٢۴ اردیبهشت ماه با ارسال نامه به شهرداری تهران  طرح سؤال از شهردار را کلید زدند.
بررسی روز یکشنبه پاسخ شهردار
ابوالفضل قناعتی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران  می گوید:به نظر می آید شهرداری پاسخ خود را در خصوص موضوع سئوال که تخلفات هتل اسپیناس ۲ است، به رسانه ها اعلام کرده باشد، گفت:در جلسه روز یکشنبه پاسخ شهردار بررسی می شود و احتمال دارد حرف تازه ای در این خصوص بیان شود.ما نیز پاسخ شهردار را بررسی خواهیم کرد.وی در پاسخ به این پرسش که اگر پاسخ های چند روز گذشته تکرار شود احتمال همراهی یک سوم اعضا برای استیضاح وجود دارد، افزود گفت:امیدواریم قانون در خصوص متخلفان اجرا شود.من به عنوان نماینده مردم از حق شهروندان دفاع خواهم کرد و از حق کوتاه نمی آیم.همه اعضا نیز در این رابطه سوگند خورده اند و در برابر مردم مسئولند.

آیا قالیباف تخلف را می پذیرد؟
قناعتی در پاسخ به این پرسش که اگر شهردار تخلف در این پروژه را بپذیرد، از ادامه سئوال صرف نظر خواهد کرد، گفت:شهردار باید در گام نخست تخلف انجام شده را بپذیرد تا افکار عمومی در این رابطه قانع شوند و دوم مقصر شناسایی و با متخلف برخورد شود اینکه شهردار بپذیرد که تخلف شده به چه درد ما می خورد، باید در این زمینه برخورد جدی شود تا دیگر چنین تخلفاتی در سطح شهر به راحتی رخ ندهد.
اعتراف شهردار منطقه به تخلف
بنا بر این گزارش ، قناعتی هفته گذشته در نشستی خبری مدارک واسناد تخلف شهرداری را دراختیار رسانه‌ها قرارداد وگفت:اجازه ساخت طبقات ١٨، ١٩ و ٢٠ درتاریخ ١٨ اردیبهشت‌ ماه سال ٩٢ به صورت غیرقانونی صادرشده وشهردارمنطقه اجازه چنین کاری نداشته است.این عضو شورای شهر تهران با اشاره به رد این تخلف توسط شهردارتهران با تأکید براینکه مسئولان این هتل سه طبقه اضافه‌ترازمصوبه کمیسیون ماده ۵ بارگذاری کرده‌اند، اعلام کرد که درجلسه‌ای که با شهردار وقت منطقه ٢ دراین زمینه داشتم، شهردارمنطقه خود به اینکه این هتل ٣٠٠ مترتخلف ساختمانی دارد اعتراف کرده است.
درباره طرح استیضاح تردید نخواهم کرد
اما گفته می شود ابوالفضل قناعتی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در این ماجرا به دنبال این موضوع است و در این رابطه ازشهردار تهران پرسیده چرا شهردار این منطقه که با وجود مشاهده تخلف اقدامی نکرده حالا برای مدیریت یک منطقه حساس دیگرانتخاب شده است.
قناعتی قانع نشد؛ زمان دیگری درخواست کرد
اما سرانجام ابوالفضل قناعتی پس از توضیحات قالیباف با اشاره به برگزاری صد و پنجاه و پنجمین جلسه غیر علنی شورای شهر تهران اظهار داشت:در این جلسه که قالیباف شهردار تهران و پشم‌چی‌زاد معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران حضور داشتند، شهردار تهران به دلیل سوال مطرح شده توسط بنده در خصوص تخلفات صورت گرفته در زمینه هتل اسپیناس حضور یافت و توضیحاتی را در این زمینه مطرح کرد.
قناعتی افزود:شهردار تهران در جلسه امروز توضیحاتی را مطرح کرد ضمن این که معاون معماری و شهرسازی شهرداری نیز در این خصوص توضیحاتی را مطرح نمود.
قناعتی ضمن انتقاد از جبهه‌گیری برخی از اعضای شورای شهر تهران در خصوص پروژه اسپیناس اظهار داشت:به نظر می‌رسد این جبهه‌گیری‌ها صحیح و درست نباشد چرا که در گذشته نیز به این شکل نبوده است.
وی با بیان اینکه بنده از پاسخ‌ها و توضیحات شهردار و معاونش در خصوص تخلف پروژه اسپیناس قانع نشدم گفت:به همین منظور از رئیس شورا درخواست کردم که زمان دیگری را برای بنده معین کند تا اسناد و مدارک جدیدتری را برای تخلف صورت گرفته در پروژه اسپیناس آماده کنم.
قالیباف قانع می کند یا استیضاح می شود؟
با علم به اینکه شهردار تهران خدمات بسیار ارزنده ای در پایتخت انجام داده و شهروندان از عملکرد وی رضایت دارند؛ اما حالا باید منتظر ماند و دید این عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران که به شهردارتهران هشدار داده درصورتی که از پاسخ وی قانع‌ نشود درباره طرح استیضاح تردید نخواهد کرد، قانع می شود و یا با یارگیری که داشته یا خواهد داشت برای استیضاح شهردار اقدام می کند ؟ . روزهای آینده روزهای مهم و سرنوشت سازی برای شهردار پایتخت خواهد بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس