تاریخ انتشار: ۰۷ ارد ۱۳۹۵

قم – ایرنا – شهردار قم گفت: قم برای تامین زیرساخت ها و تبدیل شدن به شهر مطلوب مورد نظر نظام جمهوری اسلامی به اعتبارات و بودجه ملی نیاز دارد.

به گزارش‌‌‌‌‌به گزارش “گذارنیوز” به نقل از ایرنا، سید مرتضی سقائیان نژاد روز سه شنبه در دیدار با آیت الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: این در حالی است که بدهی شهرداری به بانک ها و سود ناشی از آن، مانعی بزرگ بر سر راه خدمت رسانی به شهروندان است.
وی با اشاره به نگارش نامه توسط آیت الله مکارم شیرازی برای رفع مشکل سودهای بانکی شهرداری قم به رئیس جمهوری بیان کرد: شهرداری قم مبلغی در حدود چهار هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال از دستگاه های دولتی طلب دارد.
وی ادامه داد: با وجود مشکلات بسیار مجموعه شهرداری قم توانسته است خدمات مطلوبی را به مردم شهر ارائه کند و در این راه از تمام ظرفیت نهادهای دولتی و بخش خصوصی استفاده شده است.
سقائیان نژاد با اشاره به لزوم حمایت مسئولان دولتی برای حل مساله بدهی شهرداری قم به بانک ها گفت: پنج هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان مبلغ تعهدات شهرداری قم برای تکمیل طرح ها و پرداخت بدهی ها است، اما درآمد سال جاری شهرداری یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بوده که افزایش آن به دو هزار میلیارد تومان قابل پیش بینی است.
وی موضوع محیط زیست را از جمله مباحث مورد توجه شهرداری قم برشمرد و افزود: سال گذشته نزدیک به۲۵۰ هکتار برای کاشت درختان متناسب با شرایط آب و هوایی قم اختصاص داده شد و در سال جاری نزدیک به ۳۰۰ هکتار دیگر برای این امر در نظر گرفته شده است.
وی از تدوین سند چشم‌ انداز قم ۱۴۱۴ با کمک پژوهشگران و صاحب نظران حوزه و دانشگاه در سال جاری یاد کرد و ادامه داد: شهرداری تلاش می کند تا پایان سال جاری مشکل جمع‌آوری زباله‌ها و تبدیل آن ها به انرژی با مشارکت شهروندان و مسئولان استانی برطرف شود.
شهردار قم گفت: طرح ‌های جدید شهرداری از جمله تقاطع شهیدان محمودنژاد، تقاطع امام علی(ع) – عماریاسر، پل زینبیه و زیرگذر غدیر تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد و فاز نخست بلوار مرجعیت و رمپ ‌ولوپ‌های پل۹ دی هفته آینده افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح عظیم پیامبر اعظم (ص) در شهر قم افزود: برای اینکه شهر قم به جایگاه اصلی خود برسد، باید بتواند در اجرای طرح هایی که متناسب با ویژگی های خاص این شهر تدارک دیده شده اند، از اعتبارات ملی برخوردار باشد.
/۷۴۰۵/ ۶۱۳۳/

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس