تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سید محمدرضا دربندی، معاون بین‌الملل بنیاد سعدی، در مراسم آغاز دوره فارسی‌آموزی به دانشجویان برگزیده المپیاد کشور ترکیه، زبان فارسی را صاحب ۷هزار سال تاریخ و فرهنگ و هنر و تمدن ایرانی خواند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از آنا، دکتر دربندی، معاون بنیاد ملی سعدی در دیدار با برگزیدگان المپیاد زبان فارسی از […]

[ad_1]

زبان فارسی

سید محمدرضا دربندی، معاون بین‌الملل بنیاد سعدی، در مراسم آغاز دوره فارسی‌آموزی به دانشجویان برگزیده المپیاد کشور ترکیه، زبان فارسی را صاحب ۷هزار سال تاریخ و فرهنگ و هنر و تمدن ایرانی خواند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از آنا، دکتر دربندی، معاون بنیاد ملی سعدی در دیدار با برگزیدگان المپیاد زبان فارسی از کشور ترکیه گفت: از دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده و دکتر طه‌ هاشمی و سایر همکارانشان که میزبانی این دانشجویان را قبول کردند و تلاش کردند که این دوره به بهترین شکل آغاز به کار کند تشکر می‌کنم. چند وقت قبل المپیاد زبان فارسی در ترکیه برگزار شد که بیش از ۲۰۰ نفر در آن شرکت کردند. افرادی که امروز به اینجا دعوت شدند برترین‌های آن المپیاد هستند.

او خطاب به برگزیدگان المپیاد زبان فارسی گفت: به شما تبریک می‌گویم زیرا از بین زبان‌های مختلفی که می‌توانستید انتخاب کنید، زبان فارسی را به عنوان رشته دانشگاهی خود برگزیدید و با زبانی آشنا شدید که در پیشینه خود ۷۰۰۰ سال تاریخ، فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی دارد که ۱۴۰۰ سال از آن با اسلام که دین شما نیز هست، تلفیق شد. در نتیجه می‌توانید با فرهنگ ایرانی- اسلامی آشنا شوید. وضعیت شما با اروپایی‌ها و دانشجویانی که از سایر نقاط جهان زبان فارسی را فرامی‌گیرند فرق می‌کند، زیرا هم همسایه کشور ما هستید، هم مسلمانید و هم با فرهنگ ما آشنایی دارید.

او افزود: شما در جهان تنها نیستید. ۴۰۰ دانشگاه در جهان وجود دارد که افرادی مثل شما در رشته زبان و ادبیات فارسی یا رشته شرق‌شناسی تحصیل می‌کنند. بخشی از آنها که در رشته‌ شرق‌شناسی مشغول به تحصیل هستند نیز زبان فارسی را انتخاب می‌کنند.

دربندی گفت: در از این دوره علاوه بر اینکه زبان فارسی شما چند درجه ارتقا پیدا می‌کند، می‌توانید از طریق این دوره از نزدیک با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان آشنا شوید.

او افزود: از چند هفته پیش یک دوره دانش‌افزایی با حضور ۲۰۰ نفر از ۴۰ کشور جهان آغاز شد که این افراد اکنون در دانشگاه علامه‌ طباطبایی مشغول آموزش هستند. چون امکان این نبود که شما نیز در آن دانشگاه تحت آموزش قرار گیرید، از دانشگاه آزاد اسلامی تقاضا کردیم این فرصت را در اختیار ما قرار دهد و ما را در برگزاری این دوره یاری کند.

۲۰۱۰۴

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس