تاریخ انتشار: ۰۱ آبا ۱۳۹۴
هشدار دو موسسه مهم آمریکایی به کاخ سفید:

ژنرال مارک والش رئیس نیروی هوایی آمریکا در ماه مه به فاکس نیوز گفت، که فاصله قابلیت های نظامی آمریکا و دشمنان آن به اتمام رسیده است.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از وب سایت امریکایی فری بیکن،گزارش موسسه آمریکن اینترپرایز و موسسه سیاست خارجی گفت: یک ژنرال نیروی هوایی آمریکا گفته است دشمنان آمریکا در حال افزایش قابلیت ها خود هستند که در بسیاری از حوزه ها بهتر از ما خواهند شد. براساس گزارش موسسه آمریکن اینترپرایز و موسسه سیاست خارجی، دشمنان آمریکا شامل چین، روسیه و ایران در حال افزایش قابلیت های نظامی هستند که به آنها اجازه خواهد داد با نیروهای آمریکایی درحال افول و در حال فرسودگی در سالهای پیش رو رقابت کنند. این گزارش موسسه آمریکن اینترپرایز و موسسه سیاست خارجی هشدار می دهد که دشمنان آمریکا در حال تقویت ارتش و خرید سامانه های تسلیحاتی ارزان تر هستند و این در حالی است که آمریکا بودجه دفاعی خود را کاهش می دهد و دستیابی به تجهیزات جدید را به تاخیر می اندازد. چین و روسیه بودجه های دفاعی خود را در سالهای اخیر دو برابر کردند و این در حالی است که آمریکا بودجه نظامی را طی یک دهه به یک تریلیون دلار کاهش می دهد.

این گزارش می گوید، قابلیت های ارتش آمریکا پس از وقفه در تامین در دهه نود و جنگ های عراق و افغانستان به نسبت دشمنانی نظیر چین، روسیه و ایران کاهش یافت. این دشمنان در حال کاهش فاصله در زمینه فناوری با آمریکا هستند. میزان ناوگان دریایی آمریکا و مجموع اسکادران نیروی هوایی از پس از پایان جنگ سرد به نصف کاهش یافت. از مجموع پنجاه و چهار اسکادران کمتر از نیمی از آن آماده جنگ هستند. علاوه براین ، چندین هواپیمای نیروی هوایی بیش از دو دهه استفاده شده اند که شامل بمب افکن بی ۵۲ و ای ده وارتوگ و جنگنده اف پانزده است. براساس این گزارش، این هواپیماهای قدیمی هم اکنون در مقابل هواپیماهای پیشرفته دشمن و سامانه های دفاع هوایی مانند جی بیست چین و اس سیصد روسیه آسیب پذیر است. روسیه قصد دارد سامانه ضد هوایی اس سیصد را تا سال آینده به ایران تحویل دهد که به خاطر راه گریزی که ایران درتوافق اخیر هسته ای پیدا کرده است موجب تحریم های اضافی بر تهران نخواهد شد. نیروهای روسی همچنین در حال اتحاد با ایران برای کمک به بشار اسد رئیس جمهور سوریه و هدف قرار دادن شورشیان در این کشور از جمله شورشیان مورد حمایت آمریکا هستند.

ژنرال مارک والش رئیس نیروی هوایی آمریکا در ماه مه به فاکس نیوز گفت، که فاصله قابلیت های نظامی آمریکا و دشمنان آن به اتمام رسیده است.

والش گفت: چین و روسیه دو نمونه خوب از کشورهایی هستند که در سه تا پنج سال آینده قابلیت های خود را تقویت خواهند کرد و بهتر از جایی که ما در حال حاضر در بسیاری از حوزه ها هستیم ، خواهند شد.

وی افزود: جنگنده های آنها در سه تا پنج سال آینده قابلیت بیشتر از آنچه که ما اکنون داریم، ‌خواهند داشت. همه جنگنده هایی که ما داریم جلوتر از آنها نیست. فاصله به پایان رسیده است.

این گزارش می افزاید: نیروهای زمینی آمریکا نیز حضور خود را در سراسر جهان باتوجه به کاهش بودجه کاهش داده است. ارتش آمریکا نیروهای خود در اروپا را از سال دوهزار و دوازده سی و پنج درصد کاهش داده است و برای رزمایش ها متوسل به بالگرد های انگلیسی شده است. این کاهش در حالی صورت گرفته است که روسیه به حمایت از جدایی طلبان در مناقشه در شرق اوکراین ادامه می دهد که تاکنون موجب کشته شدن هشت هزار نفر شده است.

ژنرال بن هاگز فرمانده ارتش آمریکا در اروپا به نیویورک تایمز با اشاره به کاهش حضور آمریکا در اروپا از جنگ سرد تاکنون گفت که چگونه سی هزار نیروی می توانند احساس کنند که سیصد هزار نیرو هستند.

براساس این گزارش ، تعداد نیروی نظامی آمریکا مستقر در خارج از کشور پس از پایان جنگ سرد حدود دویست هزار نیرو کاهش داشته است و وزارت دفاع آمریکا هزینه کمتری را در زمینه فعالیت رزمی کرده است.

این گزارش گفته است ارتش کوچک تر و با آمادگی کمتر آمریکا در جلوگیری از مهاجمان در خارج از کشور ناموفق بوده است که نمونه آن دخالت های اخیر روسیه و اقدام چین در نظامی کردن دریای جنوبی چین است.

این گزارش می گوید: اگر رهبری سیاسی آمریکا به کمبود بودجه و استفاده بیش از حد از ارتش ادامه دهد منجر به سیاست خارجی دارای جاه طلبی کمتر نخواهد شد بلکه فقط منجر به خطر بیشتر برای منافع ملی آمریکا خواهد شد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس