تاریخ انتشار: ۲۳ خرد ۱۳۹۴

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ به مصاف روسیه رفته است. به گزارش گذارنیوز  تیم ملی والیبال ایران در ادامه رقابت‌های لیگ جهانی والیبال به مصاف روسیه رفت. ایران که معمولا خاطره خوبی از بازی با روسیه ندارد، در ست اول این مسابقه نتوانست خوب کار کند و نتیجه […]

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ به مصاف روسیه رفته است.

والیبال

به گزارش گذارنیوز  تیم ملی والیبال ایران در ادامه رقابت‌های لیگ جهانی والیبال به مصاف روسیه رفت. ایران که معمولا خاطره خوبی از بازی با روسیه ندارد، در ست اول این مسابقه نتوانست خوب کار کند و نتیجه را واگذار کرد. تیم ملی ایران در این ست با نتیجه ۲۵ – ۲۰ مغلوب حریف شد تا روس ها اولین ست این دیدار خانگی را از آن خود کنند. ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۵ هنوز نتوانسته هیچ مسابقه ای را ببرد و شاید به همین دلیل است که ملی پوشان هنوز اعتماد به نفس سال گذشته را ندارند.

در ست دوم اما ایران شروع بهتری داشت. شاگردان کواچ با شروعی خوب، توانستند در همان دقایق اولیه ست دوم، از حریف جلو بیفتند. ایران با چند حرکت میرزاجانپور نتیجه را ۷-۳ کرد و فاصله خوبی از حریف گرفت. البته روسیه اجازه نداد فاصله بیشتر از ۴ امتیاز شود اما ایران هم می‌خواست هر طور که شده برتری خود را حفظ کند. ایران زمانی که امتیاز نهم را گرفت، روسیه همچنان ۵ امتیازی بود و دوباره فاصله به ۴ امتیاز رسید. ایران سه امتیاز دیگر هم گرفت و فاصله را به ۷ امتیاز رساند. اختلاف ۷ امتیازی با روسیه در خاک این کشور، برای ایران فوق العاده بود، البته به این شرط که ایران بتواند تا پایان ست برتری خود را حفظ کند.

ایران برتری اش را به روسیه دیکته می کرد و مسابقه پیش می رفت. زمانی که وقت استراحت گرفته شد، ایران ۱۶ بود و روسیه ۸٫ اما زمانی که مسابقه از سر گرفته شد، ایران به حریف امتیاز داد و دوباره اختلاف امتیازات به عدد ۷ رسید. گرچه عبادی پور با یک آبشار زیبا امتیاز هفدهم را گرفت و دوباره اختلاف به ۸ امتیاز رسید.

ایران که در ست دوم انگار متحول شده بود، به ۸ اختلاف امتیاز هم راضی نمی شد و زمانی که امتیاز ۲۱ را گرفت، روسیه ۱۲ امتیازی بود. یعنی ۹ امتیاز اختلاف. آن هم مقابل تیم قدرتمند روسیه و در خاک این کشور. ایران با حفظ این برتری می توانست یکی از بهترین ست های تاریخ والیبال را رقم بزند. اما در آخرین لحظات، اعتماد به نفس بازیکنان بیش از حد بالا رفته بود و نتیجه اش برخورد سرویس عبادی پور با تور بود. گرچه روس ها هم سرویس خود را به بیرون زدند تا نتیجه ۲۳ – ۱۴ شود.

عادل غلامی سرویس بعدی را زد. اما روسیه دفاع خوبی داشت و امتیاز را گرفت. ایران امتیاز ۲۴ را با آبشار زیبای میرزاجانپور گرفت. شهرام محمودی سرویس ایران را زد که توپش به اوت رفت. روسیه ۱۶ شد و شانس پیروزی با ۱۰ امتیاز اختلاف از ایران گرفته شد. روسیه سرویس خوبی زد اما دفاع ایران مهار کرد و با این حال دفاع خوب روسیه روی آبشار محمودی، می توانست امتیاز هفدهم روسیه را به دنبال داشته باشد که داور خطای تور از روسیه گرفت و این ست با نتیجه ۲۵ – ۱۶ به سود ایران به پایان رسید.

ایران ست سوم را هم خوب شروع کرد؛ اما نه به خوبی ست دوم. شاگردان کواچ پا به پای روسیه جلو می رفتند و معمولا یک امتیاز هم از حریف جلو بودند. سرانجام فاصله به سه امتیاز رسید. ایران ۸-۵ جلو افتاد و کار روسیه سخت تر شد.

مربی روسیه وقت استراحت گرفت و با شروع بازی، ایران دوباره سه امتیاز متوالی گرفت. حالا تفاوت امتیاز دو تیم به ۵ امتیاز رسیده و ایران برتری اش را به حریف دیکته می کند. البته روسیه نمی خواست مثل ست گذشته فاصله بیشتر از این شود. آن‌ها یکی دو امتیاز گرفتند و البته ایران هم با عملکرد خوب عبادی پور به امتیاز ۱۲ رسید.

ایران با حفظ فاصله ۴-۵ امتیازی به کار ادامه می‌داد و آرام آرام به سمت امتیاز بیستم نزدیک می‌شد. میلاد عبادی پور با یک آبشار خوب امتیاز نوزدهم ایران را گرفت و روسیه هنوز ۱۴ امتیازی بود. ایران امتیاز بیستم را هم گرفت تا در فاصله ۵ امتیاز مانده به برد این ست، ۶ امتیاز از حریلف خود جلو باشد.

با گذر کردن ایران از امتیاز ۲۰، مسابقه حساس تر شد. روس‌ها با هیجان بیشتری کار را دنبال می کردند اما ایران هم کم نمی آورد و از حریف امتیاز می گرفت. ایران به امتیاز ۲۳ رسید و روسیه همچنان ۱۶ امتیازی بود. اما روس‌ها دو امتیاز حساس گرفتند و فاصله را به ۵ امتیاز رساندند. فرهاد قائمی وارد زمین شد تا در این دو امتیاز مانده به پایان ست سوم، ایران نفسی تازه کند. ایران امتیاز ۲۴ را گرفت و روسیه هم به نوزدهمین امتیاز خود رسید.

بازیکن روسیه سرویس بعدی را زد و در برگشت سعید میرزاجانپور با یک آبشار زیبا امتیاز ۲۵ را گرفت تا ست سوم هم به نام ایران ثبت شود، آن هم با نتیجه ۲۵ – ۱۹٫

ایران ست چهارم را هم خوب شروع کرد. دوباره شاگردان کواچ از همان ابتدا از حریف فاصله گرفتند و برتری خود را به رخ کشیدند. ایران هشتمین امتیاز را زمانی گرفت که روسیه تنها به دو امتیاز رسیده بود. دفاع خوب بازیکنان ایران روی تور و از طرفی سرویس های خوب، این اجازه را به روسیه نمی‌داد که نتیجه بگیرد. تمرکز روس‌ها به هم ریخته بود و آن‌ها در غیاب موزرسکی ، یار سرشناس و قد بلند خود دیگر حرفی برای گفتن نداشتند. روس‌ها البته مقهور هماهنگی بیش از حد بازیکنان ایران شده بودند.

ایران که در غیاب فرهاد ظریف به میدان رفته بود ، به خوبی روسیه را در خاکش مقهور خود می کرد و هرچه می‌گذشت فاصله امتیازها بیشتر می‌شد. ایران امتیاز سیزدهم را گرفت و روس‌ها همچنان ۵ امتیازی بودند. فاصله ۸ امتیازی، تفاضل خوبی برای ایران بود که خیالش راحت باشد این ست را هم می‌برد. اما هنوز زود بود که بازیکنان ایران خود را پیروز این میدان بدانند. هر زمان که ایران دچار غرور می‌شد، روس‌ها به راحتی امتیاز می‌گرفتند و این نشان می‌داد که ایران نباید تا آخرین لحظه خود را برنده بداند.

روسیه در همین لحظات بود که فاصله را کمتر کرد و به ۵ امتیاز رساند. اما در عین حال ایران هم خودش را به امتیاز ۲۰ نزدیک می‌کرد.

 

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس