تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] قبرس به منظور انتقال گاز از دریای مدیترانه به مصر از طریق خط لوله روز چهارشنبه، دهم شهریور با آن کشور قرارداد امضا کرد. به گزارش ایسکانیوز از شانا، قبرس برای انتقال گاز از دریای مدیترانه به مصر از طریق خط لوله روز چهارشنبه، دهم شهریور با آن کشور قرارداد امضا کرد. این قرارداد […]

[ad_1]

قبرس به منظور انتقال گاز از دریای مدیترانه به مصر از طریق خط لوله روز چهارشنبه، دهم شهریور با آن کشور قرارداد امضا کرد.

به گزارش ایسکانیوز از شانا، قبرس برای انتقال گاز از دریای مدیترانه به مصر از طریق خط لوله روز چهارشنبه، دهم شهریور با آن کشور قرارداد امضا کرد.

این قرارداد در شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس، و با حضور «طارق المولی»، وزیر نفت مصر، و «یورگو لاکوتریپیس»، وزیر انرژی قبرس امضا شد.

شرکت انرژی آمریکایی «نوبل» اواخر سال ٢٠١١ میلادی، حدود چهار تریلیون و ۵٠٠ میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی در یکی از میدان‌های فراساحلی گاز در دریای مدیترانه قبرس بکشف کرد.

طرفین قرارداد توافق کردند یک خط لوله گاز زیردریایی به طور مستقیم از منطقه ویژه اقتصادی قبرس به منطقه ویژه اقتصادی مصر و همچنین منطقه ساحلی این کشور کشیده شود. مصر حق دارد این گاز را برای مصرف داخلی خود یا صادرات مجدد استفاده کند.

همچنین کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های انی ایتالیا و کوگاز کره جنوبی قراردادی را با قبرس به منظور اکتشاف گاز در سه میدان فراساحلی در این منطقه امضا کردند و شرکت فرانسوی توتال نیز فقط حق اکتشاف در یک میدان را دارد.

۶۰۷/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس