تاریخ انتشار: ۱۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت خارجه ایران به اعراب هشدار داد که حمایت‌های دانسته و نادانسته می‌تواند این کشورها را گرفتار سیاست‌های بی‌ثبات‌ساز ریاض کند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه شورای وزیران اتحادیه عرب اظهار کرد: بار دیگر سخنان یک‌سویه و نا حد نگرانه […]

[ad_1]

سخنگوی وزارت خارجه ایران به اعراب هشدار داد که حمایت‌های دانسته و نادانسته می‌تواند این کشورها را گرفتار سیاست‌های بی‌ثبات‌ساز ریاض کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه شورای وزیران اتحادیه عرب اظهار کرد: بار دیگر سخنان یک‌سویه و نا حد نگرانه که برای خوش‌باش دیگران به تحریر در آمده است، شگفتی ساز می‌نماید. توصیه مشفقانه جمهوری اسلامی ایران به آن شورا ، نیک‌اندیشی، راست گفتاری و گشودن چشمان خود بر واقعیت‌هاست؛ حمایت یک‌جانبه‌گرایانه و تعصب‌ورزانه و حتی بیداد گرایانه سران و شورای وزیران خارجه از برخی اعضای اتحادیه در سال‌های اخیر نه تنها هیچ کمکی به حل و فصل مصائب و معضلات، بحران‌ها و سوءتفاهم‌های بین‌کشورهای منطقه و در درون اعضای آن اتحادیه نکرده است که بی‌شک این یک‌سویه انگاری موجب بیدادگری‌های پرشمار و بی‌سامانی، ناامنی و بی‌ثباتی تمام منطقه و شوربختانه موجب بی‌شرمی و وقاحت بیش‌تر ریاض در کشتار مردم بی‌گناه برخی از کشورهای عرب منطقه شده است.

او افزود: اگر این شورا در تمایلش برای کمک به همزیستی مسالمت‌آمیز میان کشورهای منطقه صادق است و اراده‌ای جدی برای ایجاد هم‌گرایی و تقویت حسن هم‌جواری در منطقه دارد، ضروری است تنها برای یک‌بار از حمایت‌های غیرسازنده خود از ریاض دست بردارد و در کوشش و کششی سازنده، قاطعانه از عربستان بخواهد کشتار و سرکوب مردم در سوریه، عراق، یمن و بحرین و حمایت از گروه‌های ترویستی ساخته و پرداخته خود در منطقه را متوقف کند.

وی هشدار داد: استمرار روند موجود و حمایت‌های دانسته و نادانسته می‌تواند در اندک زمانی خود این کشورها را گرفتار سیاست‌های بی‌ثبات‌ساز ریاض کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: انتظارات به حق قربانیان و خانواده‌های شهدا و مجروحان و آسیب‌دیدگان حادثه سال گذشته در منا تنها “کشف حقیقت” و پاسخگویی دولت ریاض در قبال این حادثه و ده‌ها حادثه‌ای است که همه ساله در جریان مراسم حج ابراهیمی رخ می‌دهد.

۲۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس