تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به توافق روسیه و آمریکا برای برقراری آتش بس در سوریه از شامگاه دوشنبه ۲۲ شهریور، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از برقراری آتش بس در سوریه و تسهیل دسترسی همه مردم این کشور به کمک‌های انسان دوستانه استقبال کرده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل ازمرکز […]

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به توافق روسیه و آمریکا برای برقراری آتش بس در سوریه از شامگاه دوشنبه ۲۲ شهریور، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از برقراری آتش بس در سوریه و تسهیل دسترسی همه مردم این کشور به کمک‌های انسان دوستانه استقبال کرده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل ازمرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی گفت:آتش بس شامل گروه‌های تروریستی هم‌چون داعش، جبهه النصره و گروه‌های تازه تاسیس انشعابی نیست و جامعه جهانی ملزم به برخورد جدی، قاطع، بدون شرط و بی‌وقفه با تروریسم افراطی تکفیری است. با توجه به تجربه چند ماه گذشته، آتش بس باید پایدار و دارای ضمانت اجرا بوده و به عنوان فرصتی برای تجدید قوا و انتقال جنگجویان و تسلیحات برای گروه‌های تروریستی مورد سوء استفاده قرار نگیرد.

قاسمی افزود: همان‌گونه که دولت سوریه نیز بارها تأکید کرده است، فقدان ضمانت‌های لازم در خصوص پایبندی گروه‌های تکفیری ـ تروریستی به آتش بس، مانع موفقیت تلاش‌های قبلی برای برقراری آتش بس بوده و لذا استمرار و پایداری آتش بس به ایجاد ساز و کار فراگیر نظارت و به ویژه کنترل مرزها برای جلوگیری از اعزام تروریست‌های تازه نفس و ارسال سلاح و سایر منابع مادی برای تروریست‌ها منوط است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ارسال کمک‌های انسان دوستانه در دوره آتش بس نیز خاطرنشان کرد: ارسال این کمک‌ها باید بدون هیچ گونه تبعیضی، به تمام مناطق سوریه به ویژه مناطق تحت سیطره یا تحت محاصره گروه‌های تروریستی که کمتر مورد توجه بوده و سال‌ها در بدترین شرایط تهدید و محاصره قرار داشته‌اند انجام شود.

وی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همواره بر توقف جنگ و راه‌حل سیاسی به عنوان تنها راه‌کار حل و فصل بحران سوریه تاکید داشته و دارد.

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس