تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه در واکنش به اظهارات دبیرکل اتحادیه عرب مبنی بر مداخله ایران در امور کشورهای عربی، این اتهام را بی پایه و اساس و تکرار اتهامات نسنجیده گذشته از سوی احمد ابوالغیط دانست. به گزارش ایسکانیوز بهرام قاسمی، افزود: ادامه وضعیت تأسف بار و […]

[ad_1]

سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه در واکنش به اظهارات دبیرکل اتحادیه عرب مبنی بر مداخله ایران در امور کشورهای عربی، این اتهام را بی پایه و اساس و تکرار اتهامات نسنجیده گذشته از سوی احمد ابوالغیط دانست.

به گزارش ایسکانیوز بهرام قاسمی، افزود: ادامه وضعیت تأسف بار و رقت انگیز کنونی در سوریه نتیجه سیاست ها و مداخلات حکومت هایی است که علیه نظام قانونی و مستقر در سوریه اقدام کرده و به اسم مبارزه با تروریسم، به تجهیز، آموزش و تربیت تروریست ها در آن کشور می پردازند و ویرانی، آوارگی و کشتار فرزندان آن را رقم می زنند.
قاسمی ضمن استقبال از اعلام خودداری ابوالغیط از ورود به موضوع شیعیان و اهل سنت، به دبیر کل اتحادیه عرب توصیه کرد با اغتنام از فرصت خود در جایگاه دبیرکلی اتحادیه عرب به جای تکرار مواضع غیرسازنده و غیر واقع بینانه، به بررسی و مطالعه مسایل پیچیده منطقه در یافتن راهکار و چاره اندیشی برای یافتن راه حل های مثمر ثمر و تلاش برای همگرایی مردم منطقه با هدف خروج از وضعیت اسفناک کنونی باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: در خصوص راهکارهای ابوالغیط برای بحران سوریه به وی توصیه می نمایم با درک عمیق از وضعیت کنونی آن کشور و منطقه، به تمامیت ارضی و حق تعیین سرنوشت مردم سوریه احترام بگذارد.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس