تاریخ انتشار: ۰۴ آبا ۱۳۹۴

مهراب قاسم‌خانی به بهانه‌ی قسمت جدید مجموعه‌ فیلم‌های «جنگ ستارگان» با نگارش یک نوشته کوتاه به استقبال اکران این فیلم رفته‌است. متن نوشته‌ی این فیلمنامه نویس بدین شرح است:

به گزارش “گذارخبر”  اوایل دهه هفتاد توى دانشکده هنر اوضاع غریبى داشتم. هم به شدت دلم می‌خواست بین بچه‌ها آدم هنرمندى به حساب بیام، هم به شکل خجالت آورى فاصله داشتم ازشون. مخصوصاً وقتایى که توى بوفه جمع می‌شدیم و بحث‌هاى هنرى شروع می‌شد، گند کار می‌زد بالا. همه عاشق سینه چاک کتاباى کارلوس کاستاندا و دون خوان بازى و عرفان آمریکاى جنوبى بودن و سینماى تارکوفسکى و پاراجانوف رو می‌پرستیدن. یعنى با یه لذتى از معنویت گرایى «کودکى ایوان» و نماد هاى پنهان «رنگ انار» حرف می‌زدن که به خودم شک می‌کردم. آخه هر چقدرم زور می‌زدم نه تنها هیچى از اون فیلما نمی‌فهمیدم، بلکه از دیدنشون شکنجه هم می‌شدم. افتضاح تر این که سینما براى من «جنگ ستارگان» و »ایندیانا جونز» و »ترمینیتور» و «اى. تى» بود که حتى اسم بردن ازشون توى دانشکده هنر گناه کبیره محسوب می‌شد. خلاصه که بد وضعى بود.
پ.ن : به کورى چشم بچه‌هاى بوفه دانشگاه هنر، قسمت جدید جنگ ستارگان به زودى اکران می‌شه و سلیقه من هنوزم همون کوفتیه که بود.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس