تاریخ انتشار: ۱۷ ارد ۱۳۹۵

تهران – ایرنا – رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خواستار یاری ناجا در اجرای طرح امنیت اجتماعی شد و خطاب به صاحبان سخن و رسانه ها گفت: از پرداختن به مسائل غیرواقعی و حاشیه‌ای دوری کنید و دیدگاه‌های سیاسی و جناحی را در این طرح امنیت آفرین دخالت ندهید.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا از پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی در پیامی با انتقاد از برخی اظهار نظرهای خلاف واقع و شتاب زده درباره طرح امنیت اجتماعی ناجا، استقرار آرامش روانی و اخلاقی در کشور را از حقوق اساسی مردم دانست.
وی با تقبیح فضاسازی‌های رسانه‌ای علیه طرح ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی ناجا، به راهبرد همیشگی دشمن برای سست کردن بنیان های اخلاقی و اجتماعی جامعه اشاره کرد و افزود: حفظ ارزش‌های دینی و اخلاقی و مقابله با راهبرد دشمن از وظایف نیروی انتظامی است.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح با یادآوری بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی در اردیبهشت ماه سال گذشته مبنی بر اینکه «مقابله با ناامنی‌های روانی در جامعه همچون نگرانی خانواده ها از حضور فرزندانشان در خیابان ها و بوستان ها به دلیل احتمال کشیده شدن آنها به سمت مواد مخدر و یا نگرانی از کشانده شدن جوان به سمت فحشا و منکرات، بسیار با اهمیت تر از مقابله با ناامنی های فیزیکی است و باید با چنین ناامنی هایی به طور جدی مقابله شود»، وظیفه نیروی انتظامی را در این مسأله خطیر ارزیابی کرد.
فیروزآبادی تاکید کرد: برخلاف برخی دیدگاه‌ها که عمدتا با اهداف خاص سیاسی طرح می‌شود، مردم هرجا موفقیتی از نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاری های اجتماعی ببینند، احساس افتخار می‌کنند.
وی در عین حال با تاکید بر اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۶ وزارتخانه، سازمان و دستگاه فرهنگی و اجرایی در زمینه ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی کشور مسئولیت دارند، از تأخیر و کم کاری این دستگاه ها در این زمینه انتقاد کرد.
عضو شورای عالی امنیت ملی کشور در ادامه این پیام گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی ناجا مسأله جدیدی نیست و همه ساله این موضوع در دستور کار نیروی انتظامی قرار داشته است.
فیروزآبادی با اشاره ویژگی‌های این طرح گفت: در طرح ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی ناجا پنج جرم مشهود شامل سرقت، تهیه و توزیع مواد مخدر، مزاحمت برای نوامیس مردم، حرکات خطرآفرین خودروها و کشف حجاب، مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: اگر این طرح به خوبی برای افکار عمومی تبیین شود، علاوه بر اینکه با استقبال آحاد جامعه مواجه می شود، می تواند منشاء اثرات فراوانی در حوزه تأمین امنیت اجتماعی و اخلاقی جامعه نیز باشد.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در این طرح مظلوم واقع شده، از همه رسانه ها و صاحبان سخن، خواست برای ارتقای امنیت جامعه به یاری ناجا بیایند و ضمن دوری از پرداختن به مسائل غیرواقعی و حاشیه ای دیدگاه های سیاسی و جناحی را در این طرح امنیت آفرین دخالت ندهند.
فیروزآبادی تأکید کرد: در راستای رعایت قوانین موضوعه، نیروی انتظامی موظف است وظایف محوله را در همه زمینه ها و از جمله طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی به نحو احسن و اکمل به انجام برساند.
فیروزآبادی از مسئولین و دست اندرکاران طرح مربوط به حجاب و عفاف و بخصوص دبیرخانه و اعضاء شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور خواست با جدیت هر چه تمامتر نسبت به عدم اجرای وظایفی که برای دستگاه های ذیربط وضع کرده اند، از خود واکنش نشان بدهند و با کمک علمای بزرگوار، نخبگان، مدیران، دستگاههای مسئول، رسانه ها و آحاد مردم شریف و با غیرت ایران اسلامی اجازه پیشروی نقشه های شوم بیگانگان را در استحاله جامعه انقلاب اسلامی ندهند.
وی اضافه کرد: جلوگیری از هرگونه ناهنجاری، جرم، جنایت، فساد و فحشا و رفتارهای نامأنوس و دون شأن ملت بزرگ ایران و حفظ چهره و ظاهر جامعه ایران اسلامی از وظایف حکومت محسوب می شود و مسئولان اعم از کشوری و لشکری در اجرای این موارد نباید از خود کمترین تردیدی نشان بدهند.
اجتمام**۹۱۸۵**۱۴۲۹

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس